Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Легенева гіпертензія

Легенева гіпертензія – порушення, при якому спостерігається високий кров’яний тиск у легеневій артерії.

Хвороба може виникати через різні причини, проте при цьому завжди спостерігається звуження легеневих артерій. Через це збільшується навантаження на праву частину серцевого м’яза. Згодом це може призвести до того, що серцевий м’яз слабшає і втрачає здатність качати кров у потрібних обсягах. Нерідко при легеневій гіпертензії розвивається серцева недостатність.

Легеневий артеріальний тиск зазвичай набагато нижчий від системного кров’яного тиску, наприклад, у стані спокою він становить 8-20 мм ртутного стовпа. Якщо тиск у легеневій артерії у стані спокою перевищує 25 мм ртутного стовпа або під час фізичного навантаження піднімається до 30 мм ртутного стовпа та вище, це є явною ознакою легеневої гіпертензії.

Чому розвивається легенева гіпертензія

Легенева гіпертензія може виникати внаслідок ураження безпосередньо легеневих артерій, а також захворювань серця та легень. У багатьох випадках механізми виникнення та розвитку захворювання все ще вивчаються та повною мірою не визначені, адже до легеневої гіпертензії можуть призводити також хвороби крові (наприклад, серповидно-клітинна анемія), системні та метаболічні захворювання, деякі інфекційні хвороби, такі як ВІЛ або шистосомоз.

Симптоми

На ранніх стадіях захворювання симптоми легеневої гіпертензії можуть бути непомітними протягом місяців або навіть років. У міру прогресування захворювання симптоми посилюються.

Симптоми легеневої гіпертензії:

  • Задишка на ранніх стадіях виникає під час фізичних навантажень, а з прогресуванням порушення – і у стані спокою
  • Втома
  • Запаморочення або непритомність
  • Тиск у грудях чи біль
  • Набряклість кісточок, ніг, скупчення рідини в черевній порожнині.
  • Блакитний відтінок губ та шкіри
  • Прискорений пульс та серцебиття

Якщо ви помітили один або кілька вищезгаданих симптомів, не нехтуйте ними, приходьте на консультацію в Клініку серця Odrex. Лікарі нашої клініки проведуть ретельну діагностику порушень, складуть план лікування та допоможуть вам повернути здоров’я.

Діагностика та лікування легеневої гіпертензії

Для діагностики легеневої гіпертензії лікар нашої клініки детально розпитає вас про симптоми та фактори ризику, включаючи інші захворювання, стани та сімейний анамнез. Якщо у когось із вашої родини спостерігалася легенева гіпертензія, ризик розвитку захворювання збільшується.

Залежно від причини розвитку порушення існує п’ять типів легеневої гіпертензії: артеріальна, венозна, гіпоксична, тромбоемболічна або змішана. З типу порушення складається план лікування пацієнта.

Також у процесі діагностики та лікування гіпертензії легень проводиться:

Лікування захворювання призначається залежно від стадії та особливостей розвитку захворювання. Це можуть бути терапевтичні та хірургічні способи лікування. Докладніше про можливості діагностики та лікування хвороби вам розповість на консультації лікар нашої клініки.

Прийом ведуть спеціалісти

Відгуки