Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Металоостеосинтез

Остеосинтез — це операція зі з’єднання зламаних кісток. Головна мета такої процедури — надійно зафіксувати кісткові уламки до повноцінного зрощення.

Такий сучасний метод лікування здійснюється за допомогою різноманітних металевих способів фіксації: стрижні, пластини, гвинти, спиці, анкерні гвинти, біодеградуючі імпланти. Тому найчастіше його називають операцією металоостеосинтезу.

Залежно від розташування металевих фіксаторів розрізняють два види хірургічних операцій: внутрішньокістковий інтрамедулярний та накістковий остеосинтез пластинами, позаосередковий остеосинтез, остеосинтез стрижневими апаратами, біодеградуючими імплантами, із застосуванням аутокості та алокості.

Показання до проведення процедури:

 • переломи гомілки, стегна, хребта, променевої, плечової кістки та інших кісток скелета, які без операції можуть призвести до смерті або стійкого порушення функції чи втрати працездатності;
 • переломи, у яких є ризик переходу закритого перелому у складний відкритий;
 • інвалідність внаслідок неправильного зрощення кісток;
 • вторинне усунення кісткових уламків;
 • уповільнення зрощення уламків;
 • небезпека травмування м’яких тканин, судин та нервів при зміщенні кісткових уламків.

Протипоказання до проведення процедури:

Психічні захворювання, які не дають виконувати вказівки лікаря належним чином.

Як проводиться операція металоостеосинтезу у Медичному домі Odrex

Підготовка до процедури

Перед процедурою металоостеосинтезу пацієнти Медичного дому Odrex проходять комплексне обстеження для визначення точного діагнозу та стану організму. Діагностика включає:

 • початковий огляд лікаря;
 • рентген пошкодженої зони (або КТ, МРТ, УЗД);
 • аналіз крові;
 • аналіз сечі;
 • ЕКГ;
 • огляд терапевтом та анестезіологом (крім випадків, коли застосовується лише місцева анестезія).

В окремих випадках лікар може призначити додаткові аналізи.

Проведення операції

Металоостеосинтез кісток лікарі клініки Одрекс проводять під місцевою або загальною анестезією. Це залежить від ступеня пошкодження кістки. Під час операції хірург збирає уламки кістки та закріплює їх у нерухомому положенні різними фіксаторами. Техніка збору уламків підбирається фахівцем індивідуально залежно від характеру ушкодження.

Реабілітація

Реабілітаційний період триває від 1 до 6 місяців. У разі необхідності видалення фіксаторів лікарі виконують після повного зрощення кістки та відновлення функцій пошкодженої ділянки у повному обсязі. Існують фіксатори, які не потрібно видаляти: з ними можна проходити МРТ.

Під час реабілітації лікар призначає спеціальну програму фізичних навантажень та процедур:

 • лікувальну гімнастику;
 • масаж для покращення кровообігу;
 • фізіопроцедури.

Ця програма допомагає зміцнити суглоби, м’язовий та зв’язковий апарат. Для відстеження динаміки зрощення кістки пацієнту призначають регулярну рентгенографію.

Переваги металоостеосинтезу в клініці Odrex

У Медичному домі Odrex металоостеосинтез пластинами проводять за допомогою малоінвазивних технологій: фіксуючі елементи встановлюються через мікропроколи або розрізи під візуальним контролем відеорентгену (ЕОП, електронно-оптичний перетворювач). Операції проходять з мінімальним травмуванням тканин, швидким загоєнням ран та відновленням пацієнтів.

Сучасне обладнання клініки Odrex дозволяє лікарям проводити операції з найменшим ризиком для життя та здоров’я пацієнта, контролювати всі параметри життєдіяльності під час процедури та швидко виправляти всі види ускладнень.

Також особливістю клініки Odrex є команда спеціалістів із великим досвідом роботи у сфері ортопедії та травматології. Усі вони — володарі величезної кількості сертифікатів і дипломів. Навіть у самому екстреному випадку лікарі зможуть надати швидку й точну діагностику, а також комплексне лікування пацієнтові.

 

Відгуки