Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Постбаріатрична пластика

Баріатрична операція – дуже важливий етап на шляху до тіла мрії. На жаль, грандіозні зміни не проходять безвісти, і інтенсивна втрата ваги нерідко призводить до обвисання шкіри, і, як наслідок, формування складок. У такій ситуації можна прийняти та полюбити себе. Але краще (і корисніше для здоров’я) — не нехтувати досягненнями сучасної медицини та зробити пластику шкіри після схуднення.

Як шкіра реагує на екстремальне схуднення

Навіть якщо скидати вагу планомірно і трохи, шкіра може не встигнути пристосуватися до нових реалій і обвиснути. І що більше зайвих кілограм і що швидше проходить схуднення, то вище ймовірність такого розвитку подій. Надлишки шкіри можуть здаватись лише естетичним (і трохи психологічним) нюансом — тобто тим, що можна пережити. Але насправді все набагато глибше — надто розтягнутою шкірою складно доглядати. А без гідної турботи не вдасться уникнути скупчення бактерій, які призводять до різних дерматитів, а за певної локалізації складок – до інфікування сечостатевих шляхів.

Ще одна проблема шкіри, що провисла, — її «внутрішній світ». Організм позбавився зайвих жирових запасів, але кількість жирових клітин не змінилася. І кожна з них «пам’ятає», яких розкішних розмірів досягла, і дуже намагатиметься їх повернути. Боротися з цим можна бездоганним виконанням розпоряджень лікарів, але якщо хоч трохи порушити режим харчування, жирові клітини колись повних людей з радістю помчать відновлювати свої обсяги. Саме тому третина пацієнтів, які відмовилися від постбаріатричної пластики, знову набирають зайву вагу.

Що робити з надлишками шкіри

Прагнучи впоратися самостійно, багато пацієнтів вдаються до різноманітних обгортань, масажів, спеціальних кремів, активних фізичних навантажень. Це може допомогти, якщо провислої шкіри небагато. Але якщо ситуація зовсім інша — всі перераховані вище методи просто неефективні. Єдине дієве та довготривале рішення – пластика після схуднення. Вона не тільки запобігає наслідкам інтенсивного схуднення, а й дозволяє по-справжньому побачити і оцінити! його результат.

Якою буває пластична хірургія при ожирінні

Якою завгодно – все залежить від заданої мети. Операція підбирається відповідно до ваших побажань і може або просто упорядкувати тіло, або зробити його естетично красивим.

Серед найбільш затребуваних методів відновлення тіла можна виділити підтяжку шкіри у таких зонах:

  • обличчя;
  • поперек;
  • живіт із видаленням обвислого «фартуха» (абдомінопластика живота);
  • в області стегон та гомілки;
  • в області плечей та передпліч;
  • лобка;
  • грудної стінки.

Кожен пацієнт особливий у кожного своя історія. Тому вид пластичної хірургії добирається з урахуванням індивідуальних особливостей людини (віку, динаміки схуднення, історії хвороб та багатьох інших факторів).

У чому переваги Odrex

В Odrex є все, що потрібно для успішної постбаріатричної пластичної операції: передове обладнання, досвідчені лікарі, сучасні протоколи лікування, привітний персонал. Ми розуміємо, що клініки — не те місце, де хочеться опинитись. Тому наше завдання не лише ефективно вирішити проблему пацієнта, але й зробити його перебування у Медичному домі максимально приємним.

Коли можна зробити пластику?

Для проведення пластичної операції пацієнт повинен перебувати у стабільній вазі – тобто втратити основну частину зайвих кілограм. Зазвичай це відбувається через 12 місяців після ожиріння, але обговорювати план подальших дій можна через 6 місяців після баріатричної операції.

Як підготуватись до постбаріатричної пластики?

Перед плануванням операції пацієнт проходить стандартні підготовчі процедури – біохімічний аналіз крові та сечі, ЕКГ, флюорографію та УЗД.

Що відбувається під час операції?

У процесі операції лікар прибирає надлишки розтягнутої шкіри та частину жирових клітин – ліпоцитів.

Як відбувається реабілітаційний період?

Після операції пацієнту потрібно ненадовго залишитись у стаціонарі під наглядом лікарів – у середньому це 3-4 дні. Повне відновлення зазвичай займає до місяця, і весь цей час людина повинна ставитись до себе з особливою увагою. У цей період заборонено важкі фізичні навантаження, солярій, сауна, лазня. Також потрібно носити компресійну білизну – вона допомагає попередити набряклість і знімає навантаження з прооперованих м’язів. Для профілактики інфекційних ускладнень призначаються антибіотики, а для усунення болю – знеболювальні засоби.

Крім того, за бажанням, пацієнт може вступити до баріатричного клубу Odrex, у якому колишні та майбутні пацієнти діляться досвідом, обговорюють актуальні теми та отримують відповіді на найважливіші питання.

Коли у мене зійдуть післяопераційні мітки?

Рубцеві утворення стануть малопомітними приблизно за півроку. Тоді можна буде остаточно оцінити майстерність хірурга та власні зусилля у боротьбі з ненависними кілограмами.

Відгуки