Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Рак ендометрію

На перших стадіях раку ендометрію основний метод лікування – видалення матки з можливим видаленням її придатків і/або регіонарних лімфовузлів. За наявності репродуктивних планів можливе збереження органу і подальша вагітність.

Медичний дім Odrex має все необхідне для проведення діагностики та хірургічного лікування гінекологічних онкопатологій. Також у нас існує корпус Клінічної онкології для проходження курсу хіміотерапії.

Рак ендометрію розвивається в епітеліальній тканині тіла матки.

За міжнародною системою класифікації онкозахворювань FIGO, розрізняють 4 стадії раку ендометрію.

 • На 1-й стадії пухлину діагностують тільки в стінці матки,
 • на 2-й – уже в цервікальному каналі та стромі шийки.
 • За 3-ї стадії злоякісний процес переходить на придатки та регіонарні лімфовузли.
 • А за 4-ї – поширюється на сечовий міхур, пряму кишку і метастазує в інші органи.

Факторами ризику розвитку захворювання є: раннє менархе (перша менструація), пізня менопауза, відсутність вагітності та пологів, ожиріння, атипова гіперплазія ендометрію, поліпи ендометрію, обтяжений сімейний анамнез.

Симптоми

 • Водянисті виділення з піхви з домішками крові.
 • Аномальні маткові кровотечі.
 • Кровотечі в постменопаузі.
 • Утруднення під час сечовипускання.
 • Болі в ділянці таза.
 • Посткоїтальні болі.

Середній вік жінок, які захворіли на рак ендометрію, становить 40-60 років. У Медичному домі Odrex готові прийняти пацієнток із подібною патологією на стаціонарне лікування та курс хіміотерапії.

Чому слід лікувати рак ендометрію в Медичному домі Odrex?

Клініка має в своєму розпорядженні унікальне дороге обладнання для діагностики та лікування раку ендометрію в Одесі, якого немає в багатьох онкоцентрах нашої країни. Наші гінекологи-онкологи проводять малотравматичні лапароскопічні операції, які виконують через розрізи величиною 0,5-1,5 см. Це скорочує терміни перебування в стаціонарі, відновлювальний період і хворобливі відчуття після операції. Великі шрами на тілі при лапароскопії відсутні.

У нас є:

 • Стаціонарне відділення з комфортними палатами.
 • Відділення інтенсивної терапії з цілодобовим моніторингом життєво-важливих показників.
 • Відділення для проходження курсу хіміотерапії.
 • На базі клініки функціонують 6 операційних, оснащених мультифункціональними установками і наркозними станціями.
 • Хірургічні втручання при раку ендометрію наші гінекологи-онкологи виконують, переважно, лапароскопічним шляхом.

Звернувшись до Медичного дому Odrex, ви отримаєте медичну допомогу європейського рівня, не виїжджаючи з України.

Діагностика

У визначенні раку ендометрію, при розпізнаванні його стадій ми використовуємо:

 • Ультразвукове дослідження органів малого тазу: матки та її придатків, сечового міхура.
 • Гістероскопію – обстеження матки за допомогою гістероскопа для оцінки стану ендометрію, ендоцервікса і забору матеріалу для біопсії.
 • Комп’ютерну або магнітно-резонансну томографію – для визначення меж пухлини, ступеня поширення процесу в черевній порожнині, диференціювання стадії раку.

Пухлини ендометрію бувають декількох видів – дифузні, обмежені (за поширеністю), мезодермальні, залозисто-плоскоклітинний і світлоклітинний рак, та інші. Ваш лікар вивчить характеристики пухлини, визначить її молекулярний профіль і призначить найбільш дієву терапію в конкретному клінічному випадку.

Лікування раку тіла матки в Медичному домі Odrex

Основним методом лікування раку ендометрію на 1-й і 2-й стадії є гістеректомія, яку виконують лапароскопічно – видалення тіла матки з шийкою матки з матковими трубами, за показаннями виконують – видалення яєчників і лімфатичних вузлів.

Операція триває близько 2 годин, у стаціонарі пацієнтка проводить 3-5 днів. До 10 днів триває реабілітаційний період, після якого може бути призначено додаткове лікування – курс хіміотерапії, променевої терапії.

У разі першої стадії захворювання, у молодому віці за бажання мати дітей, можна обговорити органозбережувальне лікування – гістероскопію з видаленням пухлини і подальшою гормонотерапією.

Під час лікування 2-ї, 3-ї та 4-ї стадії захворювання онкогінекологи використовують індивідуальний підхід згідно з міжнародними стандартами, що охоплює хірургію, хіміо- і гормонотерапію, променеву терапію.

Своєчасне хірургічне втручання дасть змогу усунути осередок поширення ракових клітин в організмі, а правильно складена за необхідності схема медикаментозного лікування допоможе побороти хворобу. Лікарі Медичного дому Odrex чекають вас на прийом і налаштовані на успіх!

Відгуки