Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Реабілітація після інсульту

Реабілітація пацієнтів — одне з найбільш актуальних завдань в медицині. Адже без раннього і адекватного відновного лікування виникають незворотні анатомічні та функціональні зміни, тобто інвалідизації.

Реабілітація після інсульту, травм і захворювань опорно-рухового апарату, хребта, центральної і периферичної нервової системи в Медичному домі Odrex — це комплекс заходів.

Медичні втручання

Лікування, спрямоване на заміщення або поліпшення структур, функцій організму. Це, наприклад, знеболювальна терапія, протизапальна терапія, регуляція м’язового тонусу, поліпшення когнітивних функцій, поліпшення фізичної толерантності до фізичного навантаження, лікування депресії.

Фізична терапія

Допомагає пацієнту освоїти, відновити, розвивати функціональні рухи. Для цього використовуються спеціальні техніки і методики. Фізичний терапевт відновлює рівновагу і ходьбу, навчає пацієнта переходити з однієї пози в іншу, адаптувати рух до конкретних умов навколишнього середовища.

Ерготерапія

Навчає пацієнта навичкам повсякденного життя: одягатися, умиватися,їсти, займатися улюбленою справою, тим самим допомагаючи бути незалежним. Покращує якість життя пацієнтів, підсилює мотивацію.

Мовна реабілітація

Лікування афазії, дизартрії, дисфагії. Пацієнт може повністю втратити найважливіший і звичайний спосіб комунікації — мову, часто спостерігається після інсульту. Корекцією цього порушення, а також порушенням ковтання їжі (дисфагія) займається логопед.

Інші методи реабілітації

Електротерапія, ультразвукова терапія, магнітотерапія, фототерапія (наприклад, лазеротерапія), діатермія, пресотерапія, лімфодренажний масаж системою Хівамат, кінезіотейпування.

Підбір ортопедичних виробів

Бандажі, ортези для профілактики і лікування болю в плечовому, колінному, гомілковостопному суглобі, для розвантаження хребта, стабілізації становища стоп, забезпечення комфортної і правильної ходьби.

Школа відновлення після інсульту

Навчання родичів пацієнта після інсульту основним принципам реабілітаційного догляду: правильне позиціонування і переміщення, годування, профілактика пролежнів і пневмонії, засоби гігієни при тазових порушеннях.

Реабілітаційний супровід пацієнта присутній на всіх етапах лікування

  • 1 етап — в гострий період: рання реабілітація починаючи з другої доби госпіталізації, коли пацієнт перебуває в інсультному блоці, у відділенні реанімації;
  • 2 етап — в підгострий період: триває в загальному відділенні, на реабілітаційному ліжку;
  • 3 етап — амбулаторна реабілітація: пацієнт проходить реабілітацію в денному стаціонарі;
  • 4 етап — виїзд фізичного терапевта, логопеда або реабілітолога додому, в офіс.

Передумови для успішної реабілітації створюються медичним персоналом ще в приймальному відділенні Медичного домі Odrex при надходженні хворого — своєчасним та адекватним проведенням діагностичних і, при необхідності, лікувальних заходів, неухильним дотриманням правил трансферу (переміщення), що виключає додаткову травматизацію суглобів, паретичних кінцівок і хребта пацієнта.

Відгуки