Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Септопластика

Якщо ви не розлучаєтеся з гайморитом, спорідніли з хронічними набряками, і важко згадуєте, коли ночами добре дихалося? Можливо, вся справа в деформації носової перегородки — загалом, звичайна проблема, яка легко вирішується за допомогою септопластики.

Коли потрібна септопластика

Найчастіше викривлена носова перегородка це вроджена патологія, рідше наслідок травми. У цьому нічого страшного, якщо деформація невелика і заважає насолоджуватися життям.

Але, якщо ви помітили хоча б один із цих симптомів, не зайвим буде звернутися до отоларинголога — як мінімум, за консультацією:

 • Сильне порушення носового дихання через викривлену перегородку, з якою не справляється консервативне лікування, без інших ідентифікованих причин закладеності носа (наприклад, поліпи, алергії, гіпертрофія носових раковин, хронічне захворювання легень)
 • Хронічний риніт
 • Неперервний набряк слизової носа
 • Хронічні запалення носових пазух
 • Травми носа

Коли не можна робити септопластику

Септопластика вважається досить рутинною, а головне, безпечною процедурою. І, хоч у неї мало протипоказань, дещо таки є:

 • хрящова частина перегородки зростає до 16-18 років, тому без спеціальних показань до цього віку процедуру не рекомендують. По-перше, є шанс, що це нормалізується природним шляхом, а по-друге – хірургічне втручання може спровокувати нову деформацію;
 • гранулематоз Вегенера;
 • злоякісні лімфоми або моноклональні проліферації Т-або В-клітин.

Якою буває септопластика

Спосіб корекції носової перегородки підбирається разом із пацієнтом виходячи з індивідуальних особливостей людини і виду викривлення. Септопластика може проводитись спільно з іншими ЛОР-операціями. Наприклад, радіохвильовою вазотомією для лікування закладеності носа при вазомоторному або алергічному риніті або з малоінвазивною операцією на придаткових пазухах носа (FESS).

Сама септоплатика виконується такими методиками:

Як було раніше: класична методика

«Прадід» сучасних септопластичних операцій. Щоб дістатися хрящової тканини, хірург розрізає слизову оболонку скальпелем, після чого приступає до вирівнювання перегородки. Проводиться під загальним наркозом.

Плюси класичної септопластики:

 • доступна ціна.

Мінуси класичної септопластики:

 • найтравматичніший метод із усіх існуючих;
 • тривалий післяреабілітаційний період;
 • суттєвий ризик розвитку ускладнень;
 • технологія вважається застарілою;
 • операція триває більше години;
 • сильніша крововтрата.

отоларинголог Аліна Друмова

Як зараз: ендоскопічна методика

Малоінвазивна методика, яку ми використовуємо. Під час процедури хірург використовує ендоскоп — спеціальний зонд з камерою, який транслює все, що відбувається на монітор, і дозволяє лікарю працювати швидше і чіткіше.

Плюси ендоскопічної септопластики:

 • технологічність та універсальність – процедура підходить для будь-якого типу викривлення;
 • швидкий реабілітаційний період;
 • підходить для складних видів викривлень (з сильними хрящовими та кістковими дефектами).

Мінуси ендоскопічної септопластики:

 • є ймовірність появи некритичних, але неприємних ускладнень (набряків, носової кровотечі, тимчасового зниження нюху тощо).

Лазерна септопластика та радіохвильова септопластика в Odrex не проводяться.

Як відбувається операція в Медичному домі Odrex

В Odrex вирівнювання носової перегородки виконується шляхом ендоскопічної септопластики. Це малоінвазивна (а значить, найменш травматична) процедура, яка проходить під загальним наркозом і найчастіше займає не більше години.

Хірурги-отоларингологи Медичного дому — досвідчені фахівці, які провели багато успішних операцій. Крім того, всі втручання проводять на німецькому медичному обладнанні Karl Storz – світовому лідері з розробки інструментів для оториноларингології з 1950-х років.

За бажанням можна поєднати септопластику з естетичною корекцією форми носа. Така операція називається риносептопластикою і виконується ЛОРами спільно з пластичними хірургами — Сергієм Тижневим та Ольгою Вітколовською.

Як відбувається відновлення після операції

Повний реабілітаційний період після ендоскопічної операції на перегородці носа триває до 1 місяця. При цьому найчастіше перебування в стаціонарі обмежене одним днем ​​— а далі цілком достатньо періодично приходити на огляди до лікаря.

Відразу після операції важливо підтримувати досягнутий результат, тому в нос пацієнта вставляють силіконові пластини (сплінти) і спеціальні тампони, які залишаються з пацієнтом до виписки. Будинки необхідно буде деякий час обережно доглядати порожнину носа, а саме регулярно очищати і змащувати спеціальними засобами.

Досвід хірургів, сучасне обладнання та передові технології Odrex зводять післяопераційні ускладнення до мінімуму, проте повністю уникнути їх неможливо. Варто приготуватися до невеликого набряку, сухості в роті, больового синдрому, тимчасової втрати нюху через тампони – але не хвилюйтеся: ці неприємні моменти завжди швидко минають.

Переваги проведення операції в медичному домі Odrex

Медичний дім Odrex серйозно ставиться до здоров’я та благополуччя своїх пацієнтів. Тому ціна за операцію на викривленій носовій перегородці та вартість усіх супутніх заходів визначається заздалегідь та повідомляється пацієнту. Досвідчені лікарі призначають лише необхідні аналізи та впораються з деформаціями будь-якого виду. Вибираючи Odrex, ви отримуєте:

 • безпека, мінімізація ризиків та мінімальна ймовірність короткочасних ускладнень;
 • швидке та абсолютне вирішення навіть найскладніших проблем із носовим диханням;
 • надійне лікування з найкращим обладнанням та висококваліфікованими хірургами.

Не відкладайте на завтра те, що має зробити сьогодні. Почніть із простої консультації з отоларингологом! Для запису на прийом в Odrex скористайтесь формою на сайті або зателефонуйте нам: +380 (48) 730-00-30.

Відгуки