Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Викривлення хребта у дітей

Як дитині не перетворити своє тіло на суцільний знак питання та зберегти природну пластику? Як придбати вже у шкільному віці гарну поставу та впевнено розправити плечі? Що зробити батькам, щоб повернути рівновагу їх чада, що похитнулась, читайте далі.

Викривлення хребта у дітей – це патологія, яка набула, на жаль, широкого поширення серед дитячого та юнацького населення. Розрізняють патологічне викривлення кута хребетного стовпа в поперековому та шийному відділах хребта (лордоз), патологічне спотворення кута хребетного стовпа у грудному відділі (кіфоз) та бічне викривлення (сколіоз). Зустрічається і сукупна патологія – кіфосколіоз та подібні суміжні явища. Виділяють також вроджене викривлення та набуте.

У хребта людини є такі природні вигини, як:

  • лордоз – вигин, опуклий уперед;
  • кіфоз – вигин, який звернений опуклою частиною назад.

У людини є два кіфози – грудний і крижовий і два лордози – поперековий і шийний.

Якщо ж природні викривлення перевищують певний, прописаний у медичній академічній літературі градус, то ці лордози та кіфози називають патологічними. Тобто вони набувають нездорового характеру.

Манера тримати спину – вміння володіти собою

Постава – це засвоєне людиною у процесі зростання та розвитку звичне невимушене становище тіла, яке зберігається і в спокої, і під час рухів. Правильна позиція тіла залежить від положення хребетного стовпа та від злагодженої роботи нервово-м’язового апарату в цілому. Бути постійно у формі: підтягнутим і зовні зібраним можна, але про це треба дбати буквально від народження.

Відгуки