Вентральна грижа
Вентральна грижа — це випинання органів черевної порожнини через грижові ворота на передню черевну стінку
Як визначити вентральну грижу і позбутися від неї?
До виникнення вентральної грижі можуть привести:
- Слабкість м’язів передньої черевної стінки;
- підвищений внутрішньочеревний тиск;
- стрімке cхуднення або набір ваги;
- перенесене хірургічне втручання на органах черевної порожнини: половина пацієнтів виявляють дефект в перші 12 місяців після проведення операції.
Як правило, візуально визначити вентральну грижу досить легко по характерному випинанню на передній черевній стінці. Крім того, пацієнта можуть турбувати дискомфорт та больові відчуття в області грижі, особливо при напруженні, фізичних навантаженнях. При защемленні грижі біль посилюється, стає гострим, переймоподібним. З’являється почервоніння шкіри в ділянці грижі, погіршується загальне самопочуття, підвищується температура тіла, може виникнути нудота, блювота, порушення стільця.
Вентральна грижа, що виникла вже не зникне сама по собі. Сучасні стандарти лікування вентральної грижі є оперативне лікування. І краще усунути цю проблему до того, як вона ускладниться, адже защемлення грижі може закінчитися абсцесом в ділянці грижі, некрозом вмісту грижі. У Медичному домі Odrex вам нададуть повний цикл медичної допомоги з лікування гриж: від якісної діагностики до повного усунення дефекту.
Діагностика
Перший етап діагностики — це фізичне обстеження,а саме- огляд пацієнта. Іноді, щоб поставити діагноз недостатньо лише глянути пацієнта. В такому випадку проводять УЗД органів черевної порожнини. Для визначення виду герніопластики (хірургічний метод лікування гриж) може знадобитися УЗД грижового випинання і КТ органів черевної порожнини.
Лікування
Лікування вентральної грижі завжди хірургічне. У Медичному домі проводяться як традиційні (відкриті), так і лапароскопічні операції. Останні характеризуються меншою травматизацією, відповідно, легшим і швидким періодом відновлення: 5-7 днів в порівнянні з 2 тижнями при відкритій герніопластиці. Скорочується і час перебування в стаціонарі. Для лапароскопії це 1 день, для класичної відкритої операції — 1-2 дні.
Видалення вентральної грижі необхідно, коли її розмір досить великий. В інших випадках, як правило, проводиться пластика за допомогою спеціального сітчастого імпланту(сітки), який зміцнює ослаблені ділянки стінки черевної порожнини. Остаточне рішення про метод хірургічного лікування приймається лікарем після ретельного обстеження і вивчення анамнезу пацієнта.
Питання — відповідь
Що являє собою сітка для герніопластики та чи потрібно її згодом міняти?
Для проведення герніопластики використовується спеціальна поліпропіленова сітка, яка не вимагає зaміни. Вона біологічно і хімічно безпечна, непомітна, еластична і гiпoaллepгена, тому не доставляє дискомфорту і не відторгається організмом. Згодом така сітка обростає власними тканинами opгaнiзмy, частково розсмоктується, але не руйнується, дозволяючи пацієнтові жити повноцінним життям. Наприклад, уже через три місяці після операції можна вільно займатися спортом. Крім того, такий вид гepнioплacтики характеризується вкрай низьким рівнем рецидивів.
Чому вентральні грижі найчастіше виникають після оперативного втручання?
Післяопераційна вентральна грижа може утворитися з таких причин:
- важка операція з великим розрізом;
- післяопераційні ускладнення, наприклад запалення шва;
- повторні операції на черевній порожнині ;
- сильний кашель, запори в післяопераційному періоді;
- ожиріння;
- недотримання пацієнтом правил реабілітаційного періоду.
На останньому пункті слід зупинитися докладніше. Пацієнт повинен дотримуватися всіх рекомендацій лікаря щодо реабілітаційного періоду. Як правило, це носіння бандажа, уникнення важких фізичних навантажень, нормалізація ваги(запобігання різкого набору, або скидання ваги), правильне харчування з метою профілактики дисфункцій шлунково-кишкового тракту. Через деякий час після операції можуть бути призначені спеціальні вправи, спрямовані на зміцнення черевної стінки.
Чи може виникнути вентральна грижа у дітей?
Так, вентральна грижа діагностується й у дітей. Це може бути або вроджений, або придбаний дефект. Наприклад, якщо дитина постійно сильно плаче, м’язи передньої черевної стінки можуть розійтися, оскільки вони ще досить слабкі. У отвір потрапляє внутрішня оболонка кишечника або брижі (складка очеревини, прикріплюється кишечник і деякі інші органи до стінки черевної порожнини), внаслідок чого і з’являється грижа. Перенесена операція на органах черевної порожнини також може стати причиною появи вентральної грижі у дітей.