Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Успішне лікування раптового інсульту – читайте історію нашої пацієнтки

Людмила Францівна після обіду, як завжди, піднялась до себе в кімнату трохи відпочити. Жінка добре почувалась і не очікувала, що щось може піти не так. Аж раптом за в’язанням нового коврику її настиг інсульт. Симптоми класичні – нерозбірливе мовлення та оніміння з одного боку.

Здогадатися про діагноз допомогли знання з… кіно

«Я багато дивилась фільмів та передач про лікарні, тому, коли побачила, що мама ледве говорить і не може поворушити кінцівками з лівого боку, зрозуміла, що це може бути інсульт», – розповідає Анна, донька нашої пацієнтки. Жінка терміново викликала швидку допомогу і попросила відвезти маму в Odrex.

В лікарні Людмилу після обстежень підтвердили ішемічний інсульт. Їй одразу розпочали процедуру тромболізису – тобто медикаментозного розчинення тромбу – і відвезли в операційну, оскільки тільки цього було б недостатньо. Все, що лишалось Анні – чекати на новини з операційної.

Що відбувалось далі: тромбоекстрація

Інтервенційний хірург ввів тоненький аспіраційний катетер в праву середню мозкову артерію через стегно та дістав тромб. Другим етапом завів стент-ретривер, видалив ембол і остаточно відновив кровотік. На все про все – півтори години кропіткої командної роботи, в якій Людмила теж брала участь у якості спостерігача, бо втручання відбувається під місцевою анестезією.

Рух в лівих кінцівках у пацієнтки частково відновився одразу після операції, а на ранок – майже повністю.

«Як я кажу – це не лікарня, це храм здоров’я. Тут всі такі дбайливі та відповідальні. Хоча я сама вже ходжу, але все одно хлопці приходять за мною, проводжають всюди. І санітарки – бджілки. Я всім дуже вдячна!», – говорить Людмила Францівна.

Одразу після операції наша пацієнтка почала реабілітацію. Річ в тому, що при лікуванні інсульту однаково важливі обидва етапи – і терапія, і реабілітаційні заходи, причому проводити їх варто паралельно.

Людмилу Францівну лікувала невролог Анастасія Прокоп’юк, операцію проводив інтервенційний хірург Костянтин Хацько.

Лікування гострого стану та реабілітацію після інсульту наша пацієнтка отримала безоплатно, оскільки Медичний дім законтрактований за цими напрямками з НСЗУ.

Приймальне відділення на Розкидайлівській, 69/71 приймає через будь-яку державну чи приватну швидку допомогу. Повідомте лікарів, що плануєте госпіталізуватися до Odrex. Або викликайте платну Швидку допомогу Odrex за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора.