Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

В день народження Одріка пояснюємо, як розповідати дітям про коронавірус та карантин

Вже два роки Дитяче відділення «Одрік» забезпечує усі види консультацій, процедур та стаціонарне лікування для діток від двох років. А під час пандемії малеча багато чує про невідомий їм вірус, не розуміє навіщо потрібно знаходитись вдома та ставить різні питання. Як відповісти на них розповіла завідувачка відділення педіатрії та педіатр Медичного дому Odrex — Світлана Козлова.

Коронавірус та впровадження карантину торкаєтьсь не тільки дорослих, а й дітей. Та на плечі батьків лягає безліч задач: захистити дитину від хвороби, пояснити про неї, заспокоїти малюка та привчити до виконання простих профілактичних заходів. Ці слайди ви можете використовувати, аби розповісти дітям про вірус.

Що таке коронавірус?

Маленькі діти, почувши новини чи розмову батьків про вірус, можуть налякатися. Батькам у цьому випадку потрібно роз’яснити, що хвороба, яку ще називають COVID-19, схожа на грип та застуду, але у різних людей вона по-різному протікає. Варто розповісти про симптоми та те, як передається вірус. Якщо хворий чхає та кашляє без маски або якщо торкатись до брудних поверхонь, а потім чіпати обличчя руками.

Поясніть, що, справді, хворіє дуже багато людей по всьому світу, але вони обов’язково одужають і життя повернеться у звичне русло. Доки нам всім потрібно залишатись спокійними.

Навіщо сидіти на карантині?

Через те, що діти змушені не ходити до садочка чи школи та постійно знаходяться вдома — починають нудьгувати. Але варто пояснити, що карантин необхідний та може захистити дитину від вірусу. На вулицю виходять лише люди, яким потрібно на роботу чи в магазин та аптеку. Від прогулянок, кінотеатрів, розважальних парків та зустрічей з іншими дітьми поки що потрібно відмовитися, щоб добре себе відчувати.

Скоригуйте режим дня, складіть розклад, куди входить і навчання, і дзвінки друзям по інтернету. Робіть домашні справи разом.

Якщо дитина бачить людей у масках, респіраторах, рукавичках — поясніть, що таким чином вони захищають себе та інших від хвороби.

Якщо у дитини виникають питання щодо пандемії — намагайтесь пояснити, що зараз потрібно бути дуже відповідальним і виконувати необхідні міри захисту, аби разом впоратись з вірусом.

Як захиститись від хвороби?

Підтримання методів профілактики допоможе виробити у дитини гарні звички, наприклад, ретельно мити руки, не торкатись брудними руками обличчя, чхати та кашляти у лікоть або у серветку.

Придумайте новий спосіб вітання, який не потребує контактів, наприклад, просто помашіть один одному або ж використовуйте нову незвичну фразу.

Аби привчити дитину мити руки по 20-30 секунд, можна запропонувати двічі заспівати приспів улюбленої пісеньки в цей час. Також варто наочно показати, як мікроби прилипають до долонь та як потрібно мити руки, щоб вони були чистими. Не забувайте робити вологе прибирання та часто провітрюйте приміщення.

Поясніть, що дитина не повинна боятись вірусу, а якщо відчуває погіршення самопочуття — то має про це сказати.

Як говорити зі старшими дітьми?

Школярі і особливо підлітки мають широкий доступ до інформації, але на жаль можуть використовувати його не на користь, натрапивши на фейкову інформацію. Батьки мають пояснити не тільки механізм розповсюдження захворювання, важливість профілактики, а й те, що інформацією часто спекулюють. Розкажіть про джерела правдивої інформації (ВООЗ та МОЗ України).

Період карантину дозволяє провести час разом та зміцнити стосунки один між одним. Психологи радять батькам створити атмосферу, у якій дитина зможе відкрито говорити про свої переживання. Більше спілкуйтеся, бережіть себе та здоров’я своїх близьких.

Записатись на консультацію до педіатра або іншого дитячого спеціаліста ви можете за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.