Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Веселый способ напомнить о невеселой болезни: movember

Щороку у листопаді проходить міжнародна кампанія з профілактики раку простати, так званий Movember. Сакральний зміст 30-денної акції полягає не лише в тому, щоб відпустити вуса. Це привід говорити та обстежуватись чоловікам з приводу онкологічних захворювань простати та яєчок. Наразі слушний час подбати про своє чоловіче здоров’я. А ми нагадаємо вам про головні ознаки та лікування цих видів раку.

Ознаки та діагностика раку

У п’ятірці захворювань, що провокують смерть чоловіків, затаївся і рак простати. Розповсюдженість можна назвати масовою. Тут потрібно розрізняти хворобу, яку можна просто спостерігати, контролюючи її розвиток, від клінічно важливого раку. Це саме той стан, який потребує лікування. Розібратись та сформувати подальшу тактику може уролог-онколог. І це перший крок для чоловіків після 50 років. Якщо у вашого батька чи брата був рак простати, то починати скринінг краще з 45 років.

Пухлина в передміхуровій залозі зазвичай росте повільно та довгий час не турбує чоловіка. Симптоми досить схожі і з іншими захворюваннями чоловічої статевої системи:

  • проблеми з сечовипусканням: слабке, з болем чи печією, відчуття неповного спорожнення міхура, наявність крові у сечі;
  • біль під час еякуляції, кров у спермі;
  • болі в області спини, стегна чи тазу.

Регулярний скринінг — запорука успіху. Це стосується не лише раку, а й інших захворювань сечостатевої системи, які також потребують контролю. Рекомендовано навідуватись до уролога раз на рік, або з появою симптомів.

Якщо раніше діагностика онкології простати могла асоціюватись із неприємними відчуттями, то сьогодні — швидко, безболісно та інформативно. Для початку потрібно визначити рівень спеціального маркера — ПСА загального (простат-специфічний антиген). Це білок, що виробляється білком передміхурової залози, а його підвищення говорить про наявність запалень чи інших патологічних процесів. Рівень ПСА змінюється з віком, тому норма для одного чоловіка може не відповідати нормі іншого. Надалі можуть виконати ректальний огляд прости, трансректальне УЗД простати, що надає інформацію про стан навколишніх тканин та патологічні зміни. При підозрі на пухлинний процес проводять МРТ таза із контрастом. Щоб дізнатись структура новоутворення та наявність злоякісних клітин у ньому виконують біопсію. Головна задача — визначити, чи потребує стан спостереження або лікування. Аби подальше життя пацієнта було насиченим та повноцінним.

Зважене та необхідне лікування

На кожен крок у лікуванні впливають різні чинники. Це і розміри утворення, розташування, стадія, положення відносно тканин, наявність метастаз. Тобто однакових випадків не буває, тому потрібен зважений та доказовий підхід. Є випадки, коли необхідна очікувальна тактика. А іноді варто зібрати всі свої сили в кулак та боротись із хворобою.

Радикальна простатектомія — повне хірургічне видалення передміхурової залози разом з пухлиною та лімфатичними вузлами. При певних умовах результати позитивно вражають. Якщо є протипоказання до операції чи виконати її неможливо, варто враховувати, що пацієнт може добре реагувати на гормональну чи променеву терапію. На більш пізніх стадіях потрібна хіміотерапія.Тому уролог-онколог працює у тандемі із клінічним онкологом. Це дає пацієнтові більше шансів на одужання.

Коли говоримо про тяжкі випадки, то рак вже метастазував. Розповсюдження на лімфовузли, кістки чи інші органи ускладнює лікування та самопочуття пацієнта. Тоді рак вже активно прогресує і найчастіше саме на цих стадіях його й виявляють. На цьому етапі важливо уповільнити процес розповсюдження ракових клітин та покращити якість життя пацієнта. І є досить різні методи, які допоможуть домогтись поліпшення стану.

Краще, що пацієнт може зробити для себе — це вчасно спостерігатись у лікаря. Знання своїх ризиків та шансів дасть змогу врятувати життя.

Записатись на консультацію уролога ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.