Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Види хімієтерапії. Консультує завідувачка Клінічної онкології Світлана Анатоліївна Стороженко

Нещодавно в Медичному домі Odrex відкрилась Клінічна онкологія. В новому центрі зібрані всі види хіміотерапії та надаються усі необхідні послуги пацієнтам з онкологічними захворюваннями.

Хіміотерапія — це метод лікування онкологічних захворювань за допомогою сильнодіючих хімічних препаратів. Дія цих препаратів спрямована на ракові клітини, щоб не давати їм можливість ділитись, рости та створювати нові клітини. Хіміотерапевт створює план курсів лікування, комбінуючи ряд хіміотерапевтичних препаратів з урахуванням стадії, агресивності та виду раку.

У відділенні Клінічної онкології Odrex застосовують такі види хіміотерапії:

  • Лікувальна хіміотерапія: застосовується як єдиний метод боротьби з раком. Терапії може бути достатньо для повного знищення ракових клітин.
  • Неад’ювантна хіміотерапія — терапія, що проводиться перед операцією. Таке лікування спрямоване на зменшення пухлини для безпечного її видалення, проведення органозберігального втручання.
  • Ад’ювантна хіміотерапія — лікування, яке призначається для знищення залишкових ракових клітин після хірургії чи променевої терапії.
  • Паліативна хіміотерапія: потрібна, щоб пацієнт відчував менше болю та інших симптомів на останніх стадіях раку.

Препарати, які застосовуються під час хіміотерапії, називають цитостатиками. Як правило, ці препарати використовують для внутрішньовенного та внутрішньовенно-краплинного введення. В деяких випадках використовуються таблетовані варіанти, а для лікування раку шкіри можуть застосовувати креми з цитостатиками для зовнішнього нанесення.

Кожен пацієнт перед початком лікування консультується з клінічним онкологом (хіміотерапевтом). На первинній консультації обговорюється схема лікування, тактика введення препаратів, тривалість курсів та проміжки між ними. У пацієнта є низка питань: харчування після хіміотерапії, скільки разів можна робити крапельниці, яка реабілітація, чи випаде волосся, — все це можна обговорити зі своїм лікарем предметно.

Детально про хіміотерапію у відділенні Клінічної онкології.

Записатись на консультацію онколога ви можете за допомогою мобільного додатоку Odrex, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.