Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Випадкова знахідка та виважене лікування: історія Олександри, 17-річної пацієнтки хірурга

Сучасна медицина спрямована на запобігання хворобам та їх виявленню на ранніх стадіях: профілактика, планові огляди, CHECK-UP та багато інших засобів контролювати свій стан. Історія Олександри, 17-річної пацієнтки, — показовий приклад того, як профілактичні огляди допомагають виявити проблему, що мовчазно затаїлась в організмі, але водночас потребує оперативного лікування.

Відхилення в результатах аналізів та пошуки спеціаліста

Олександра щороку разом з матір’ю проходять чекап. Цього разу підозру викликали відхилення в результатах аналізів крові, тому вирішили звернутись на консультацію до гастроентеролога, пройти УЗД, під час якого віднайшли кісту верхнього полюса селезінки, що потребувала хірургічного лікування. Ці дані було підтверджено за результатами комп’ютерної томографії.

Наша пацієнтка живе в Херсоні, тому пошуки спеціаліста, який виконав би операцію розпочались саме в цьому місті. Стаціонар центру, в якому дівчину обстежували, був зачинений через заборони, пов’язані з розповсюдженням COVID-19 в цьому регіоні. Там вперше їм з цією проблемою порадили звернутись до дитячого хірурга та уролога Медичного дому Odrex. Рішення їхати до Одеси прийняли не відразу. За словами мати Олександри: «Ми були ще в інших місцях, це чесно. Читали відгуки, дізнавались про таке лікування. Адже ще крім втручання важливий й післяопераційний догляд. Отримавши всю необхідну інформацію, ми вирішили приїхати в Odrex»‎.

На момент зустрічі з лікарем мати дуже нервувала, адже діти — наше найкраще, вже сміючись, розповідає вона. Лікар був ознайомлений з медичною документацією ще до зустрічі с пацієнткою та на консультації розповів всю необхідну інформацію, але хвилювання матері не закінчувалось. Впевненості в тому, що все буде добре надала неодноразова розмова вже в режимі телефонних консультацій.

Процес був давній, але непомічений

Кісти селезінки — це абсолютно не часта патологія. Як правило, вони вторинні та частіше посттравматичні. Найімовірніше, що у пацієнтки була травма селезінки – її підкапсульний розрив та гематома, що з часом реалізувалась в кісту. Кіста поступово збільшувалась. Судячи з розмірів та анамнезу життя пацієнтки, це давня травма. Але цілком нормально те, що кіста себе не проявила ніякими симптомами. Тому і найнадійніша рекомендація — робити щорічний скринінг.

Лікар розповідає: «Процес був давній, пів року тому теж робили УЗД, але кісту не побачили — хоча вона вже була. Чому — складно сказати: вона могла візуально співпасти з газовим міхуром шлунка, і лікар-діагност просто пропустив таке утворення»‎.

Олександрі виконали лапароскопічне видалення кісти — це найсучасніший метод лікування. Суть такого втручання — прибрати оболонки і залишити паренхіму селезінки недоторканою, щоб уникнути кровотечі. Саме так і вийшло. У майбутньому Олександра не матиме ніяких обмежень щодо харчування чи фізичних навантажень. А планове обстеження — гарна звичка, яку варто залишити.

Записатись на консультацію до дитячого хірурга можна через форму на сайті, через мобільний додаток або за номером +38 (048) 730-00-30.