Під час пандемії виникло твердження, що у курців нижче вірогідність інфікуватись коронавірусом. Це твердження виникло на основі дослідження з Уханя. Вчені виявили, що серед 140 хворих на COVID-19 пацієнтів було лише 1,4% курців. Саме через це в ЗМІ почали поширювати інформацію про те, що курці не хворіють на COVID-19.
Насправді, тютюнопаління не тільки підвищує ризик інфікування коронавірусом, але і може ускладнити перебіг хвороби. За статистикою, людина, яка палить, має більшу ймовірність захворіти на гострі респіраторні інфекції, до того ж, під час куріння людина частіше торкається свого обличчя, що збільшує ризик заразитися. Паління спричиняє гіпоксію — нестачу кисню в організмі, курці значно частіше мають хронічні хвороби легень, що веде до ускладнень COVID-19, бо захворювання вражає саме легені та часто спричиняє пневмонію.
Всесвітня організація охорони здоров’я спростувала заяви про користь куріння для боротьби з коронавірусами, зазначивши, що згубна звичка завдає ще більшої шкоди легеням і погіршує ситуацію при зараженні. «Хвороба COVID-19 є інфекційною і в першу чергу атакує легені, ускладнюючи організму боротьбу з коронавірусами та іншими інфекціями», — йдеться в повідомленні організації.
В той же час вчені з США виявили, що сигаретний дим стимулює легені виробляти більше білка ACE2, який коронавірус використовує для проникнення в клітини людини. На думку авторів роботи, найбільш активними продуцентами ACE2 в дихальних шляхах є келихоподібні клітини, що захищають дихальні шляхи від дратівної дії тютюнового диму. При цьому з результатів наукової роботи випливає, що відмова від згубної звички може нормалізувати рівень ACE2, а значить, може і зменшити вразливість таких людей до SARS-CoV-2.
Хочеться зазначити, якщо ви курите — зараз саме час хоча б спробувати покинути цю шкідливу звичку. Це допоможе вам не тільки зменшити ризик захворіти, але і покращити загальний стан фізичного і психологічного здоров’я.
Бережіть себе, підтримуйте одне одного та будьте здорові!