Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Як подружитися із мігренню? Тетяна Кріль про ботулінотерапію

Ті, хто стикався з мігренню, знають, що це захворювання, яке так чи інакше супроводжує людину протягом життя, і його не просто позбутись. Але можливо приборкати — і один із сучасних методів попередити напади мігрені — це ін’єкції ботоксу. Разом із неврологинею Тетяною Кріль розповідаємо, як це працює.

Ін’єкції ботоксу справедливо займають своє місце в медицині?

Ботулінотерапія — сучасний метод, що набуває дедалі більшої популярності в усій неврологічній практиці. Якщо раніше він асоціювався переважно з естетичною медициною, то сьогодні ботулотоксин типу А широко застосовується для лікування низки неврологічних захворювань. І навіть вважається безпечнішою методикою, ніж постійний прийом деяких лікарських засобів.

Цей метод ефективний при:

  • мігрені,
  • бруксизмі (нічному скреготінні зубами),
  • хронічному больовому синдромі,
  • м’язовій спастичності, парезу або плегії внаслідок інсульту та ін.

Ботулінотерапія при мігрені

Мігрень — це генетично зумовлене захворювання, яке проявляється нападами середньої або сильної інтенсивності головного болю, переважно з одного боку, часто з нудотою, блюванням, підвищеною чутливістю до світла й звуків. Напади можуть тривати від кількох годин до кількох діб і суттєво погіршувати якість життя. Так, напади можна знімати певними препаратами, але краще — попереджувати.

Одним з дієвих методів лікування хронічної мігрені є інʼєкції ботулотоксину типу А. Їхня мета — зменшити частоту та інтенсивність нападів, а також поліпшити загальний стан пацієнта.

! Важливо: такі ін’єкції має проводити невролог, який пройшов відповідне навчання.

Як це працює?

Якщо коротко, ботулинотоксин втручається у передачу больових сигналів, які спричиняють мігренозні болі.

При мігрені препарат вводиться у визначені групи мʼязів голови та шиї, де він знижує гіперактивність нервових закінчень і зменшує подразнення больових рецепторів. Це допомагає «відключити» один із ключових механізмів запуску мігренозного нападу.

Процедура передбачає серію інʼєкцій. Помітний ефект настає приблизно через 10–14 днів після процедури і триває близько півроку — а у когось навіть більше.

Хочете дізнатися, чи підходить ботулінотерапія саме вам? Запишіться на консультацію до Тетяни Василівни — і ми підберемо оптимальне рішення для вашого самопочуття.

Запис на консультацію — через форму на сайті, мобільний застосунок або за телефонами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.