Ожиріння – це не питання естетики. Це стан, який може скорочувати життя та значно псувати його якість. Ми в жодному разі не нав’язуємо стандарти краси. Ми закликаємо боротись із надмірною вагою задля збереження здоров’я. Ця стаття присвячена Дню боротьби з ожирінням, в ній – все, що треба знати про це небезпечне захворювання.
Як зрозуміти, де межа між нормою та зайвою вагою?
Всесвітня організація охорони здоров’я для оцінки ваги пропонує користуватись формулою визначення індексу маси тіла. Калькулятор зіставляє вагу до зросту і дозволяє перевірити, чи є маса тіла нормальною, недостатньою або надлишковою:
вага (кг) / зріст у квадраті (м)
Результати для дорослої людини:
- нижче за 18,5 – недостатня вага
- 18,5–25 – нормальна вага
- 25-30 – зайва вага
- вище за 30 – ожиріння
Це дуже приблизні дані і орієнтуватись лише на них не варто, але цього обчислення достатньо для первинної самоперевірки.
Причини і наслідки ожиріння
Ожиріння може спровокувати розвиток багатьох хвороб. Перелік наслідків досить довгий і складається приблизно з 200 патологій, серед найчастіших і найнеприємніших – діабет ІІ типу, ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, артроз колінних суглобів, стресове нетримання сечі у жінок, жирова дистрофія печінки тощо. Тож, ожиріння – це серйозне хронічне захворювання, яке вкрай негативно впливає на стан здоров’я. І, звичайно, на якість життя – людина, яка страждає на цю хворобу, відчуває складнощі буквально всюди: важко підніматись по сходах, самостійно взуватись, користуватись паском безпеки в транспорті.
Для того, щоб ефективно боротись з ожирінням, необхідно чітко розуміти причини його розвитку. Бувають випадки, коли надмірна вага прямо пов’язана з порушеннями в ендокринній системі або з іншими проблемами в організмі, а не з образом життя. Саме тому важливо консультуватись з медиками. Ще раз, ожиріння – це захворювання.
Раціон, фізичні навантаження і баріатрія – потрійний удар по ожирінню
Скоригувати вагу тіла фізичними вправами й дієтою цілком реально, якщо йдеться не про високі ступені ожиріння. Якщо ж ситуація запущена, лікування має бути комплексним.
Odrex надає повний цикл послуг для лікування ожиріння:
- Консультації команди фахівців: ендокринолога, кардіолога, баріатричного хірурга, ендоскопіста, анестезіолога, реабілітолога, дієтолога, психолога, пластичного хірурга та гастроентеролога. Усі ці фахівці спільно розробляють індивідуальну тактику лікування. Для нас важливо врахувати всі нюанси – терапія має бути не лише ефективною, а й насамперед безпечною.
- Хірургічне лікування ожиріння:
– встановлення внутрішньошлункового балону (внаслідок процедури пацієнт швидше відчуває ситість і, відповідно, менше їсть),
– рестриктивно-шунтуюча операція (операція має шунтуючий ефект: їжа рухається по кишечнику в обхід дванадцятипалої кишки , використовується для лікування цукрового діабету ІІ типу з можливістю позбавлення надлишкової ваги),
– рукавна резекція (видалення частини шлунку)
- Післяопераційне спостереження у команди фахівців.
- Реабілітація після хірургічного лікування ожиріння.
- Психологічна підтримка.
Odrex створив клуб для пацієнтів, які перенесли баріатричну операцію. Відчуття командної гри допомагає продовжувати боротьбу за здоров’я попри все і не залишає шансів «зриватись» на пів шляху до мети.
Ділимось з вами фоторепортажем з баріатричної операції, яку нещодавно провели наші фахівці. На фото — досвічена баріатрична команда: баріатричний хірург Давид Махатадзе, хірурги Віталій Русаков та Іван Бескровний, анестезіологи Ігор Йовенко та Олександр Степашко, операційна медсестра Олена Данилюк.
Консультації з приводу хірургічного лікування ожиріння проводять баріатричні хірурги Віталій Русаков та Іван Бескровний.
Записатись на прийом до спеціаліста можна через форму на сайті, через мобільний додаток або за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.