Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Встановлення плевральних порт-систем

Дуже поширеним ускладненням онкологічних захворювань є накопичення рідини (випоту) у плевральних порожнинах. Як наслідок — легеня стискається рідиною і людина не може дихати легенями в повному обсязі.

Сучасні європейські протоколи передбачають використання спеціальних плевральних порт-систем. Порт-система для плевральної порожнини відноситься до інноваційних технологій в онкології, головна мета яких — підвищення якості життя пацієнтів.

Чим небезпечне надмірне накопичення рідини?

Плевральна порожнина обмежена оболонками — однієї з боку внутрішньої стінки грудної клітки і інший, що покриває легеню. У нормі в ній присутньо трохи рідини, щоб під час дихання між оболонками не було тертя.

При онкологічних захворюваннях та наявності метастазів у легені і плеврі, внаслідок хіміо- або променевої терапії, виникає плеврит — запалення оболонок плевральної порожнини. У плевральній порожнині може накопичуватися до декількох літрів рідини. Рідина здавлює легені, у пацієнта з’являється кашель, відчуття тяжкості і обмеженості в грудній клітці, виражена задишка.

Як зазвичай борються з надлишком рідини?

  • Зазвичай з накопиченням рідини в легенях борються в операційній. Торакальний хірург проводить плевродез – втручання під наркозом, спеціально викликає виражений спайковий процес у плевральній порожнині, який не дозволяє рідини накопичуватися.
  • Інший варіант — щотижневі, а іноді й частіші (в залежності від ступеня злоякісності процесу), проколи плевральної порожнини для виведення скопленої рідини, розправлення легені та усунення дихальної недостатності.

Як працює плевральна порт-система?

Плевральна порт-система призначена для поліпшення якості життя хворих. Завдяки плевральній порт-системі позбутися рідини можна самостійно, в домашніх умовах. Якщо необхідно, то вводити ліки та анестезію, аби прибрати больовий синдром.

Як встановлюється плевральна порт-система?

Для діагностики наявності рідини у плевральній порожнині використовують методи рентген-діагностики. При вперше виявленому ексудативному плевриті рекомендується плевральна пункція під місцевою анестезією. Менше, ніж через місяць, при повторному накопиченні рідини у плевральній порожнині можуть застосувати введення плевральної порт-системи.

Ця міні-операція проводиться у перев’язувальній під місцевою анестезією. Увесь процес займає близько півгодини. Хірург робить один розріз до 3 см, під шкіру імплантується порт-система, яка складається з катетера, зануреного у плевральну порожнину, і титанової камери з силіконовою мембраною. Катетер розміщують у плевральній порожнині, а порт з мембраною з силікону розташовують під шкірою. Накладається косметичний шов, який потім не потрібно знімати.

Для видалення рідини з плевральної порожнини знадобиться тільки проколоти шкіру і мембрану порту — це можна робити вдома.

Після загоєння пацієнт може приймати ванну і в цілому повернутися до звичного способу життя.

Відгуки

Записатись на прийом

Куди звертатись

Багатопрофільна клініка на Розкидайлівській вул. Розкидайлівська, 69/71