Тиск? На нього не зважав…
Усе сталося раптово, я навіть не підозрював, що можу зіштовхнутися з подібною ситуацією. Так, у мене був підвищений тиск, та я вважав, що це спадкова особливість і надто не звертав на це увагу. А останні півроку навіть припинив приймати ліки, адже всі медикаменти, що були мені призначені, здавалося, тільки погіршували самопочуття. Варто було лише розкрити інструкцію до препарату, як з’ясовувалося, що в мене проявляються всі можливі побічні ефекти – й астматичний кашель, і біль у спині, й інші негаразди. Я зрозумів, що ліки були підібрані неправильно, припинив їх прийом і зробив ставку на фізичні навантаження, особливо – на силові тренування.
За крок до катастрофи
А потім одного дня я відчув себе якось… незатишно. Це навіть складно описати, але я зрозумів, що варто зателефонувати синові й сказати: «Синку, приїдь, мені здається, потрібно викликати швидку». Він прибув, примчала карета швидкої. Лікарі зробили кардіограму і порекомендували їхати до стаціонару. В лікарні я сам піднявся сходами, а ось назад мене вже везли у візку. В лікарні робили аналізи, ставили катетер, ще щось… Я навіть не пам’ятаю. Ясно було одне: все дуже серйозно.
З кардіологом Альоною Марченко
Допомога в Odrex
Зазвичай з такою проблемою, як у мене, відправляють на лікування до Києва. Але мені пощастило – я потрапив до Дмитра Вікторовича Турлюка. І операція пройшла успішно! Хочу також відзначити уважність, турботу, співпереживання, якими мене оточили в Odrex. Колись давно мені вже робили операцію в Києві – пластику мітрального клапана. Тож мені було з чим порівнювати обстановку. Доглядати за хворим, коли він не в змозі рухатися, не надто радісна справа, однак лікарі, сестри, нянечки – всі були неймовірно доброзичливі.
Вдячний за підтримку!
Трохи більш ніж за два тижні після хірургічного втручання мене виписали додому. Знаєте, обираючи лікарню, завжди хвилюєшся, хоч би не сталося так, що після операції тебе випишуть і скажуть: «Ми свою справу зробили, до побачення, тепер займайся своїми проблемами сам». Тут такого немає: Odrex продовжує наглядати за моїм станом і за це – величезна подяка! Зараз я виконую всі настанови: веду щоденник тиску, вживаю ліки. Обмінююсь повідомленнями і дзвінками з лікарями – вони призначають час прийому, підтримують, дають підказки, що і як зробити. І тепер мені набагато краще. Якщо раніше було складно встати з ліжка, то зараз я проходжу до 20 тисяч кроків на день, а іноді навіть більше.
Завідувач відділення кардіохірургії Дмитро Турлюк
Очима медиків: причина та наслідки аневризми
Основна причина появи аневризми – випинання стінки артерії – це нелікована гіпертонія, адже судини, відчуваючи надмірний тиск крові зсередини, стають тоншими, розтягуються.
І це при тому, що гіпертонія – той фактор ризику, який нам під силу контролювати: вимірювати тиск, слідкувати за харчуванням та масою тіла, в цілому, відкориговувати спосіб життя, а також дотримуватися рекомендацій свого лікаря. Якщо на тлі прийому прописаних препаратів погіршується самопочуття, це обов’язково треба проговорити з лікарем. Самостійні рішення неприпустимі й тоді, коли ви почуваєтеся на «відмінно»: припиняти лікування без консультації з лікарем не можна.
Коли судини не витримують тиску
Аневризма може призвести – і зазвичай призводить – до великого крововиливу. Розшарування і подальший розрив аневризми у більшості випадків стають причиною смерті. Але пацієнтові пощастило – його спрямували до кардіохірурга Дмитра Вікторовича Турлюка, єдиного спеціаліста у південному регіоні України, який проводить операції при такій патології.
Аорта розривалася прямо в руках Дмитра Вікторовича. Праву коронарну артерію довелося протезувати, а для того щоб зберегти аортальний клапан (у пацієнта була клапанна недостатність), було проведено пластику «за Девідом». Пацієнта вже відключили від апарату штучного кровообігу, аж тут…
Всебічний підхід
…Керівник підрозділу анестезіології та інтенсивної терапії Клініки Серця Максим Едуардович Павловський вчасно виявив на УЗД проблеми з кровопостачанням у басейні правої коронарної артерії. У цей момент пацієнта знову підключили до апарату штучного кровообігу та провели шунтування закупореної тромбом судини. І все ж аорта була сильно пошкоджена – хірургам довелося встановити кліпси на всі коронарні гілки, що ведуть до правого шлуночка. У пацієнта стався тяжкий інфаркт правого шлуночка.
Успішний фінал
Незважаючи на те, наскільки складним було оперативне втручання, на перенесений інфаркт правого шлуночка, на електричний шторм, на те, що пацієнт страждав на недостатність багатьох органів, операція все ж пройшла успішно – лікарі впоралися! І хоча на пацієнта ще очікували дні й ночі в палаті інтенсивної терапії під наглядом реаніматологів (адже подібні випадки пов’язані з великою кількістю постопераційних ускладнень), зрештою Володимир Володимирович одужав.
З керівником підрозділу анестезіології та інтенсивної терапії Клініки Серця Максимом Павловським.
Докладніше про саму операцію та перебування в реанімації читайте серед наших медичних кейсів.
Записатися на прийом до кардіохірурга можна за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.