Коли простата збільшується в розмірах, вона здавлює сечовипускальний канал, через що сечовипускання ускладнюється і стає частішим, турбує вночі. Щезає сон, а разом з ним і нормальний ритм життя. В процесі розвитку захворювання може приєднатися застій у верхніх сечовивідних шляхах. Тому при появі симптомів важливо вчасно звернутися до уролога.
Завдяки розвитку технологій у урологів є спосіб швидко і безпечно видаляти збільшену частину простати. Найбільш ефективна і безпечна операція — це біполярна трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУР). Ключове слово тут — «біполярна», і тим, хто зіткнувся з аденомою у себе або близької людини, варто розібратися в фізиці процесу.
Кілька аргументів на користь біполярного резектоскопу
- операція без розрізів, без травм сечового міхура: видалення пухлини хірург проводить трансуретрально — тобто через природний сечовипускальний отвір.
- безпека: чому, власне, ми використовуємо саме біполярний резектоскоп Karl Storz, а не монополярний, який використовувався раніше? Вся справа в тому, що в монополярному резектоскопі електричний струм, за допомогою якого видаляють аденому, проходить через тканини пацієнта, що може призвести до опіків. В біполярному резектоскопі ток замикається на кінчику петлі. Цю енергію можна використовувати навіть у пацієнтів з кардіостимулятором.
- мінімум ускладнень: під час операцій ми використовуємо фізіологічний розчин, подібний внутрішньому середовищу організма, щоб уникнути ТУР-синдрому — синдрому водної інтоксикації, важкого ускладнення при застосуванні інших методик.
- видалення аденоми великих розмірів: якщо стандартне обладнання має обмеження за часом впливу на тканини, а відповідно — за об’ємом видалення пухлини, у біполярного резектоскопа їх практично немає.
- мінімум протипоказань: не тільки через обладнання, а й завдяки кваліфікації нашої урологічної команди ми можемо допомагати і віковим пацієнтам, і тим, у кого була операція на серці.
- швидке відновлення: найчастіше наші пацієнти виписуються через 2-3 дня і повністю відновлюються за 10-14 днів.
- ефективність доведена, підтверджена якісними дослідженнями.
Коли потрібна операція при аденомі передміхурової залози?
- коли турбують часті, наполегливі позиви до сечовипускання, з’являються нічне сечовипускання або нетримання сечі.
- коли є труднощі при сечовипусканні, тиск в області сечового міхура, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, якщо сечовипускання відбувається переривчастим млявим струменем,
- якщо виникла гостра затримка сечі,
- після консервативної терапії обсяг залози і залишкової сечі не зменшився,
- в разі появи ускладнення: каменів сечового міхура, інфекцій сечових шляхів, запалення в простаті, симптомів інтоксикації, пов’язаних з початком ниркової недостатності через хронічну затримку сечі, гематурії (кровотечі з тканини аденоми)
Завжди краще поговорити про проблему вголос на прийомі у лікаря, ніж терпіти симптоми. З питань доброякісної гіперплазії передміхурової залози, вона ж — аденома, ви можете проконсультуватися з урологом, записавшись на сайті або за телефоном +38 (048) 730-00-30.