Симптоми меланоми
На жаль, меланома рідко дає чіткі симптоми, на які можна звернути увагу. Найчастіше її поява абсолютно безсимптомна, і тільки іноді людина може відчути свербіж, поколювання або поболювання родимки.
Ознаки, які не варто ігнорувати:
- поява пігментного новоутворення на шкірі, якого раніше не було,
- зміни у формі, розмірі, кольорі або текстурі вже існуючих родимок або пігментованих ділянок шкіри,
- кровотечі з родимок,
- зміни, що відбуваються на чистій шкірі.
Фактори ризику появи меланоми
♦ Вплив надмірного сонячного випромінювання. Сонячні опіки навіть в дитинстві можуть вдвічі збільшити ризик виникнення меланоми у дорослому віці.
♦ Використання солярію.
♦ Особистий або сімейний онкологічний анамнез (меланома або інші онкологічні захворювання, зокрема у батьків або інших кровних родичів).
♦ Світла шкіра – перший-другий фототип по Фіцпатріку та світле або руде волосся, наявність великої кількості меланоцитарних невусів (родимок).
❕ Чи треба видаляти родимки для «профілактики»? Ні, видалення родимок не є необхідністю, це рекомендовано робити тільки за медичними показаннями, оскільки найчастіше родимки з’являються спонтанно на незміненій шкірі.
Профілактика меланоми
- Уникайте сонячних опіків. Влітку необхідно утримуватись від перебування на сонці з 10:00 до 16:00.
- Користуйтеся сонцезахисними засобами з SPF 50+ при УФ-індексі вище 3 (його можна дізнатися з прогнозу погоди), вчасно оновлюйте SPF. Або укривайтесь від сонця одягом – носіть капелюх з широкими полями, сорочку з довгими рукавами та штани.
- Регулярно перевіряйте родимки і шкіру на предмет змін та приходьте на своєчасну консультацію з лікарем.
Валентина Сергіївна приймає в Медичному домі на Розкидайлівській, 69/71, в Багатопрофільній лікарні на Філатова, 38 і в Поліклініках всієї сім’ї в Райдужному та Южному. Записатись на її консультацію ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.