Алергія може бути, як цілорічна, так і сезонна. Запобігти її неможливо, необхідно розуміти що можна робити при захворюванні, а що ні та проводити лікування. Які існують методи лікування, розповіла Вікторія Євгеніївна Нахашова — алерголог Медичного дому Odrex.
Алергічні тести
Для того щоб виявити подразник, необхідно провести тестування, воно містить:
- отримання докладної інформації про симптоми;
- огляд пацієнта;
- тести на шкірну реакцію, прик-тест, патч-тест;
- аналізи крові для виявлення алергії.
Тільки за результатами діагностики лікар алерголог може призначити вам курс лікування. Воно заключається в запобіганні подальшого контакту з алергеном, медикаментозному лікуванні або ж імунотерапії.
Види імунотерапії
Для початку необхідно сказати, що є різні види алергії — сезонна і цілорічна.
Сезонна — з березня по жовтень (включно). Це період цвітіння бур’янів: амброзії, полин, циклахена, лободи і так далі. В її лікуванні є два підходи.
- Пацієнт приймає медикаменти, які усувають симптоми алергії. Таке лікування відбувається за фактом і готуватися до нього не потрібно.
- Алергено-специфічна імунотерапія, яку проводять в період в якій алерген неактивний. В організм людини вводяться мікродози алергенів, поступово доза підвищується і інтервал між дозами збільшується, в результаті ми виробляємо толерантність імунної системи до алергену. АСІТ впливає на майбутній розвиток алергії, а також може не допустити розширення спектра алергенів, розвитку ускладнень або бронхіальної астми. Особливість імунотерапії — в тому, що вона вимагає часу: на те, щоб симптоми алергії зникли, потрібно 3-5 років терапії. А ось цілорічна алергія сезонності немає, алергено-специфічну імунотерапію можна проводити в будь-який час
Гормональні препарати: за і проти
Гормони поділяються на місцеві (топічні) і загальної дії. Місцеві діють локально, тільки в точці прикладання алергії, наприклад, на слизовій носа, бронхів, очей. Вони діють сильно, але безпечно, бо майже не всмоктуються в кров, тобто не діють на весь організм.
Гормони загальної дії насичують весь організм і тому повинні призначатися тільки при неефективності місцевих гормонів або в екстрених ситуаціях.
Модні сьогодні засоби — це гормони тривалої дії (один укол розрахований на 30 днів). За одну таку ін’єкцію людина отримує місячну дозу гормону. При подальшому їх використанні розвивається зниження чутливості до цього препарату, і кожен наступний укол зазвичай допомагає слабкіше попереднього.
Важливо відзначити, що будь-який гормони пригнічують роботу імунної системи. Як результат — людини перестає мучити алергія, але при цьому знижується захист від бактерій, вірусів і т.д. Не можна не відзначити, що гормональні препарати мають великий перелік побічних ефектів, які можуть виникнути не відразу.
Індивідуальний підхід
У міжнародних протоколах лікування алергії гормональними препаратами — не в пріоритеті. У більшості випадків пацієнтам досить планового сезонного профілактичного лікування алергії. Звичайно ж, якщо ви звернулися за допомогою до алерголога вже в стані риніту, гормон загального дії буде необхідний для екстреного зняття запалення. Тип лікування призначається алергологом суто індивідуально виходячи зі стану пацієнта і його матеріальних можливостей.
Записатися на консультацію алерголога Odrex можна за номером +38 (048) 730-00-30 або через сайт.