Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Перша міжнародна науково-практична конференція «Баріатрія сьогодні. Хірургічне лікування ожиріння»

Для тих, хто пропустив доповіді, дискусії, трансляції операцій або хоче мати під рукою всі матеріали конференції.

blog-2017-10-header-bariatric-conference

Ми багато працювали, щоб ця конференція виявилася корисною. І два дні вийшли дуже насиченими: виступ світових зірок баріатрії, live операції, екскурс в історію хірургічних втручань, корисні доповіді з актуальними науковими даними та практичними кейсами. І екскурсії для гостей Медичним домом — вони вже стали нашою доброю традицією. 15 та 16 вересня ми зібрали в Medical Hub Odrex гостей з усієї України та кількох країн Європи. І налаштувались на спільний пошук істини, обмін досвідом та аналіз усіляких способів допомогти пацієнтам.

    • Відчутно корисними для хірургів були доповіді Давида Інфангера. Доктор медичних наук Давид Інфангер — не лише директор центру лікування ожиріння та порушення обміну речовин Хірсланден, а й ендокринолог — а це надзвичайно важлива роль у лікуванні ожиріння. Учасники конференції відзначили його лекції через те, що хірурги часто відірвані від терапевтичних аспектів лікування. Тому доповіді та дискусія навколо них багато в чому були присвячені спілкуванню з пацієнтами. Лікар розповів про просвітницьку роботу, яка проводиться, зокрема, і для дітей. І про те, як у Швейцарії вдалосяь досягти раннього звернення пацієнтів з надмірною вагою та діабетом до ендокринологів та інших фахівців.
    • Пламен Стайков розповів, у якому напрямку рухається баріатрична хірургія та які операційні методики сьогодні вважаються основними. Навіть сьогодні в баріатричній хірургії дуже багато незрозумілого особливо для пацієнта. І не все з того, що робилось в баріатрії раніше, було витонченим вирішенням проблеми надмірної ваги. Тому до програми увійшла презентація, присвячена історії баріатричної хірургії. У своїх доповідях доктор Стайков докладно розібрав дослідження та клінічні випробування, присвячені різновидам баріатричних операцій, і особливо наголосив, що бандажування шлунка справедливо застосовують дедалі рідше — через малу ефективність та рецидиви. Доктор Стайков, медичний директор Клініки Саксенхаузен (Франкфурт-на-Майні, Німеччина), власноруч виконує близько 600 баріатричних операцій на рік і може розповісти, зокрема, про ризики та ускладнення.
    • Подорожі з історії баріатричних операцій підхопив Андрій Лаврик, головний науковий співробітник відділу хірургії шлунково-кишкового тракту Інституту хірургії та трансплантології імені А. А. Шалімова. Він розповів про розвиток баріатрії в Україні та про специфічні риси, характерні для українських пацієнтів. Професор Лаврик добре знайомий із специфічними проблемами як Президент Української асоціації баріатричної хірургії. І тому розповів як обирати баріатричну методику для конкретного пацієнта. Навіть якщо він, наприклад, проходив операцію на шлунку або щодня з’їдає десять пачок морозива.
    • Андрій Фомін представив Клініку метаболічних розладів та баріатричної хірургії Odrex як її керівник. А його доповідь була написана спільно з Веронікою Непорадою — фахівцем з метаболічних розладів та ендокринологом. Подивитись запис буде цікаво тим, хто цікавиться новими технологіями, тим як влаштована клініка, дружелюбною до пацієнтів, та взаємодією всередині великої мультидисциплінарної команди.
    • Про зовсім інший аспект баріатрії розповів керівник клініки пластичної хірургії Odrex. Володимир Сажиєнко розповів про постбаріатричну пластику, ємно описав етапи ведення пацієнта, взявши за основу стратегію ERAS (Enhanced Recovery After Surgery) та наочно представив клінічні приклади з особистої практики.Знаючи, що хірургія — лише частина загальної концепції лікування ожиріння, спікери охопили якнайбільше аспектів, ілюструючи їх статистикою, даними досліджень, клінічними випадками та, зрідка, котиками. Нижче – плейлист з усіма лекціями в синхронному перекладі.

Пряме включення з операційної — це завжди великий успіх. По-перше, це допомога пацієнтові у найкращих умовах. По-друге, плідна дискусія між хірургами, модераторами та публікою, по-третє, — освітній проект.
Рукавна резекція шлунка (слив) — один із найпопулярніших методів хірургічного лікування ожиріння. Під час операції хірург зменшує об’єм шлунка, відрізаючи його. В результаті пацієнтка зможе наъдатись зовсім маленькими порціями та активно худнути. У середньому протягом року пацієнти скидають 50-70% надлишкової маси тіла.

З чотирьох різновидів баріатричних операцій, які проводять у Медичному домы Odrex, найскладніша — рестриктивно-шунтуюча (байпас). Вона потребує зміни анатомії шляхів шлунково-кишкового тракту — у результаті скорочується шлунковий обсяг, а й змінюється сам хід руху їжі з ШКТ.

Ожиріння — не лише фізіологічна проблема. Є ті, хто вважає ожиріння захворюванням. Але також і ті, хто вважає ожиріння питанням виключно способу життя, сили волі і особистого вибору людини. Негатив і стигматизація, з якими стикаються люди з надмірною вагою, є додатковим бар’єром ефективного лікування. Але й проти самого лікування ожиріння існує достатньо упереджень. Хтось не готовий повірити, що ожиріння потребує хірургічного втручання, інші не вірять у довгостроковість цього лікування. На жаль, упередження є і серед професіоналів — для того й потрібні освітні програми на кшталт цієї.

З одного боку, баріатричні операції потрібні не стільки для зниження ваги, скільки для покращення здоров’я, нормалізації тиску, збільшення тривалості життя, лікування діабету. З іншого боку, іноді вони можуть скоротити величезні рахунки на лікування у хворих на діабет. Як зазначив доктор Пламен Стайков, ожиріння не лише медична, а й економічна проблема, і вона лише посилюється. І, зрештою, це операції, які можуть змінити чиєсь життя.