Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Баріатрія – з максимально можливим успіхом

Пацієнтові Odrex, Володимиру Веніаміновичу Ситникову, вдалось досягти вражаючих результатів у боротьбі з ожирінням – завдяки допомозі хірургів та його власній наполегливості.

Проблеми із вагою почались у Володимира років з 25 – й відтоді він повсякчас намагався позбутися зайвих кілограмів.
Коли, попри всі зусилля, позначка на вагах перевалила за сотню кілограмів, він зважився на лікування гіпнозом, почав ще більше уваги приділяти фізичній активності. Так, після того, як він годину проводив на біговій доріжці, а потім годину – у басейні, кілька кіло зникали, але… чи не того ж вечора вони поверталися знов. Рік за роком, і вага стала критичною: 202 кілограми змусили забути, що таке нормальне життя. Навіть похід у магазин ставав подвигом: задишка була настільки сильною, що потрібно було притулятися до дерев, аби втриматися на ногах. Та й за кермо вже було не сісти – через синдром Піквіка (це стан людей з ожирінням, при якому через проблеми з диханням катастрофічно не вистачає кисню) під час перебування в авто могло раптово кинути у сон.

Коли сили волі недостатньо

Здавалося, вихід було знайдено, коли Володимир Веніамінович кілька років тому познайомився з Odrex. Його вразило те, наскільки приязно та душевно його зустріли, наскільки чесно, чітко і грамотно роз’яснили ситуацію та можливі перспективи після хірургічного лікування ожиріння. Перед операцією потрібно було скинути бодай кілька десятків кілограмів, і Володимир Веніамінович почав виконувати всі настанови. Успіх не забарився, і… герой нашої розповіді вирішив, що зможе впоратися самостійно. Бо ж кому брати відповідальність за свій організм, як не самому собі! Однак усі шалені зусилля з дотримання дієт та виконання вправ сходили нанівець, варто було розслабитися хоч разок, приміром, вибратись на шашлики. І маса тіла знову зросла до критичної. Чому це відбулося, наш пацієнт зрозумів, коли ознайомився зі статистикою: лише 5% людей з таким ступенем ожиріння, як у нього, можуть впоратись із проблемою назавжди, уникаючи повторного набору ваги.

Вихід із замкненого кола

Півтора роки тому стало очевидним, що операція таки потрібна. Шлях до ухвалення остаточного рішення був не простим – усе ж таки перше в житті хірургічне втручання, та й у 58 років – чи не запізно це робити? Але, зрештою, всі сумніви вдалося відкинути. Це стало можливим завдяки підтримці близьких, завдяки роз’ясненням команди медиків – хірургів, анестезіологів, психологів, ендокринологів, кардіологів, завдяки розумінню того, що для Odrex баріатричні операції рутинні.

І – завдяки знайомству з пацієнтами, які щойно перенесли резекцію шлунка. Вони почувалися такими бадьорими і випромінювали таку впевненість, що Володимир Веніамінович більше не вагався. Дотримуючись чітких приписів, він завдяки дуже строгій дієті за 22 дні зміг скинути 27 кілограмів, і був готовий до хірургічного втручання.

Операція, якої «не було»

«А тепер пригадайте якийсь із своїх найприємніших снів!» – запропонував анестезіолог. І тільки-то Володимир Веніамінович почав міркувати, що ж хорошого йому снилося, то вже почув: «Усе, прокидаймося, встаємо!» Втручання минуло настільки непомітно, що жарт медика про те, що лікарі передумали робити операцію, спочатку був сприйнятий всерйоз. Після того добу довелося провести в реанімації, та з жодними незручностями це не було пов’язано. Палата інтенсивної терапії була оснащеною так високотехнологічно, що викликала асоціації з центром управління польотами NASA. Спочатку можна було пити тільки воду з лимонним соком, потім – потроху починати дотримуватися прописаної дієти. Та голод не мучив. Адже розтягнений шлунок був на 2/3 зменшений у розмірі, й насичення наставало швидко. Окрім того, в ході операції видалялася саме та частина тканин, які найбільше були відповідальні за подання сигналів про потребу в додатковій порції.

Це небо і земля!

Саме так описує наш пацієнт своє самопочуття до операції та після того, як минуло півтора роки. Розставшись з більш як сотнею кілограмів, він з легкістю долає пішки по 4–5 км до пляжу – а колись уже майже забув, яке воно – море. Він принципово, піднімаючись на 8 поверх, оминає ліфт – а колись не міг пройти кілька десятків метрів без перепочинку на лавочці.

Про те, наскільки покращився стан, свідчать і дані медичних обстежень. У переважній більшості випадків пацієнтам, які перенесли бариатричні операції, після значного зменшення маси тіла потрібне ще одне втручання, аби видалити надлишки розтягнутої шкіри і «схудлі» жирові клітини. Та завдяки дотриманню рекомендованого способу життя Володимиру Веніаміновичу повторна операція не знадобилася.

Андрій Віталійович ФОМІН, завідувач хірургічного відділення № 2, баріатричний хірург, хірург-онколог:

Рукавна резекція шлунка, або Gastric Sleeve, – операція вибору при суперожирінні (з індексом маси тіла понад 50, коли це вже застаріле захворювання з високим ризиком смерті). В ході втручання через чотири проколи хірурги видаляють 70% шлунка, не залишаючи помітних слідів на шкірі.

За 15 місяців після операції наш пацієнт досягнув максимально можливого результату. Зазвичай прогнозується зменшення надлишкової ваги на 50%. А нашому герою вдалося позбутися 75%! Це відбулося не лише за рахунок хірургічного лікування, а й завдяки тому, що Володимир Веніамінович дотримувався всіх настанов. Його можна ставити за приклад! Нині він веде активний спосіб життя і готовий знову працювати. Наша команда безмежно радіє тому, що може повертати людям здоров’я, і разом з цим – повноцінну залученість до соціального життя.