Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Ближче до серця і далі від остеомієліту. Історія пацієнтки Odrex

До того, що в старшому віці ми стикаємося з усе більшою кількістю захворювань, призводить складна павутина процесів. Але історія Раїси Федорівни доводить, що навіть з цілою низкою проблем можна впоратися в один день — і чи це не диво?

Олег Ігорович Бохонко, аритмолог, серцево-судинний хірург:

«Пацієнтка була у мене в листопаді, коли ми діагностували початковий етап виснаження роботи кардіостимулятора. Тобто вже почали сідати елементи живлення (батарея кардіостимулятора), що проявилось зниженням контрольної частоти. На функцію стимулятора це ніяк не впливає, Раїса Федорівна мала прийти на контрольний огляд на початку січня. Мене до неї викликали в кінці січня, коли у неї стався епізод втрати свідомості в хірургічному стаціонарі. Виснаження стимулятора було на такому показнику, коли міняти апарат потрібно негайно. На наступний ранок пацієнтка вже була в операційній. Заміна стимулятора — це відносно швидка і безболісна процедура. У нас, наприклад, так званий box-exchange зайняв 25 хвилин. З електрофізіологічної операційної пацієнтка відразу ж спустилась в хірургічну — безпечно оперуватися і безпечно жити».

Давид Шамілевич Махатадзе, абдомінальний хірург, хірург-онколог, баріатричний хірург, хірург вищої категорії

«Раїсі Федорівні 85, і звернулась вона до нас зі скаргами на виражені болі в області другого пальця лівої стопи, підвищену стомлюваність, слабкість. Пацієнтку ретельно оглянули фахівці: хірург, кардіолог, аритмолог, терапевт, були виконані необхідні дослідження. Поставлено діагноз — остеомієліт другого пальця лівої стопи та повне виснаження системи кардіостимулятора. Тоді за справу взявся анестезіолог Олександр Степашко: першу операцію, по імплантації нової системи кардіостимулятора, Раїса Федорівна пройшла під місцевою анестезією, другу, по ампутації пальця, — під провідниковою анестезією».

Раїса Федорівна Клещеногова, пацієнтка:

«У мене заболів палець на нозі. Ну і що робити? Лікували самостійно, але знаєте як це лікувати вдома: прикладаєш до нього щось і чекаєш. Тоді вирішила прийти на прийом до Давида Шамілевича — дуже уважний лікар, привітний і дбайливий. Подивився він мій пальчик і вирішили, що лікувати будемо. Виписали мені ряд препаратів, сказали прикладати мазь, але поліпшень так і не відбулось. Лікарі радились і разом ми вирішили, що палець потрібно видалити. Пам’ятаю, що після консультації з лікарем ми прямували з сином та донькою моєї сестри в гардеробну, і раптом у мене закрутилась голова, я втратила свідомість. Прокинулась вже в палаті. Як виявилось, мій кардіостимулятор дав збій, тому було прийнято рішення оперативно його замінити. Тепер мені значно краще! Я народилась в Одесі, виросла тут і пізнала всю красу життя, але потім доля так склалась, що я поїхала. Але яке було у мене щастя, повернувшись і потрапивши тут до людей, які так сердечно ставляться до всього: що до хворого, що до здорового».

На фото: анестезіолог Олександр Степашко, хірург Віталій Русаков, пацієнтка Раїса Клещеногова, аритмолог Олег Бохонко, хірург Давид Махатадзе