Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Чому виникає нежить в теплу пору року? Дивіться інтерв’ю ЛОРа Аліни Друмової

Нежить та закладеність носу – симптом багатьох гострих і хронічних захворювань. Тривала закладеність носа може бути ознакою хронічного риносинуситу, зокрема асоційованого з поліпами, викривлення носової перегородки, вазомоторного і гіпертрофічного риніту тощо. Але наприкінці літа та на початку осені найчастіше причиною нежитю є алергічний риніт пов’язаний з цвітінням амброзії.

У дітей тривала закладеність носу може свідчити про гіпертрофію аденоїда та хронічний аденоїдит, алергічний риніт, стороннє тіло у носі. В ранньому дитячому віці — про атрезію хоан – патологію, при якій не сформований перехід з порожнини в носоглотку.

Якими ще можуть бути причини закладеності носа, дивіться в інтерв’ю оториноларинголога Аліни Друмової на Першому міському телеканалі.

Чому не можна ігнорувати тривалий нежить?

Хронічний нежить може викликати гіперплазію в порожнині носа, яка в свою чергу призводить до появи поліпів. І це лише один з прикладів ускладнень нежитю.

Але не варто лікувати закладеність носа самостійно. Якщо нежить триває понад тиждень, варто звернутись за консультацією оториноларинголога.

Для полегшення стану при нежитю можна використовувати судинозвужувальні краплі. Але в жодному разі не довше як 7-10 днів – вони викликають звикання і призводять до медикаментозного риніту.

А от коли діагноз — поліпозний риносинусит, і медикаментозне лікування поліпів у носі є неефективним, лікар призначає ендоскопічну операцію. Її мета — відновити вентиляцію навколоносових пазух, прибрати вже існуючі поліпи і спробувати запобігти їх повторній появі.

Детальніше про отоларингологію в Медичному домі можна прочитати тут.

Записатись на консультацію Аліни Миколаївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.