Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

14 листопада народився канадський лікар і вчений Фредерік Бантінг, один із відкривачів гормону інсуліну. Завдяки відкриттю Бантінга та його колег у пацієнтів із цукровим діабетом уперше з’явилась надія на тривале, повноцінне життя.

З 1991 року, з ініціативи Міжнародної діабетичної федерації та ВООЗ (Всесвітної організації охорони здоров’я) у цей день у всьому світі відзначають день ендокринолога та день боротьби з цукровим діабетом — насамперед для того, щоб ділитись знаннями про лікування та профілактику цукрового діабету та захворювань ендокринної системи

Цукровий діабет — це хронічний стан підвищеного рівня глюкози у крові, внаслідок відсутності чи нестачі інсуліну. Інсулін — це гормон, який виробляється у підшлунковій залозі та регулює рівень цукру в крові.

Через неправильне вироблення гормону відбувається серйозне пошкодження багатьох систем організму — особливо нервів та кровоносних судин.

Цукровий діабет буває декількох видів, але найпоширеніші такі:

Діабет першого типу — інсулінозалежний (необхідне щоденне введення інсуліну).

Цей тип діабету розвивається внаслідок загибелі бета-клітин підшлункової залози, які виробляють інсулін. Найчастіше на це захворювання страждають люди до 30 років.
Ознаки діабету першого типу — це спрага, постійне почуття голоду, втрата ваги, надмірне сечовиділення, зміна зору та втома.

Діабет другого типу — інсулінонезалежний (інсулін виробляється самостійно).

Симптоми аналогічні діабету першого типу, але менш виражені.
Для того, щоб запобігти розвитку діабету другого типу, варто стежити за способом життя: зберігати здорову вагу, бути фізично активним, обдумано харчуватись, уникати куріння.

Цукровий діабет вагітності.

Дуже важливим є раннє виявлення цього типу діабету та правильне спостереження та ведення таких вагітних. Для діагностики на 24-28 тижнях вагітності використовується вимірювання глюкози в крові та сечі, а також кетонових тіл у сечі.

Нині понад 425 мільйонів людей живуть із діабетом.

Більшість із цих випадків — діабет другого типу, який значною мірою запобігається за допомогою регулярної фізичної активності, здорової та збалансованої дієти та пропаганди здорового способу життя. У кожної другої людини з діабетом другого типу хвороба не діагностована.

Рання діагностика та лікування є ключовими для запобігання ускладненням діабету та досягнення здорових результатів.

Проблема зростаючої кількості хворих вимагає до себе уваги, але успіхи в медицині за останні десятиліття, сучасне лікування та контроль цукрового діабету дозволяють пацієнтам жити без обмежень та з оптимізмом дивитись на вирішення проблем, що викликаються діабетом.