Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

День дитини та педіатра. Суперсила від хвороб

Нам насправді дуже пощастило, адже живемо у час, коли для наших дітей є всі можливості та умови. Батькам потрібно буде приймати величезну кількість рішень протягом життя дитини. Тому очевидно, що їм потрібна поміч. Забезпечити здорове подальше життя допоможуть педіатри. 20 листопада у світі проходить два свята, які неможливо відокремити: День дитини та День педіатра.

Пандемія не скасовує кір, дифтерію, поліомієліт та інші захворювання, від яких щеплять дітей. У вирі недовіри до компаній, держави, науки та багато інших пересторог ми забуваємо про головне, перевірене часом та ефективне: планову вакцинацію дітей. Як забезпечити дієвий захист своїх малюків від страшних хвороб та їхніх ускладнень?

Як працюють вакцини?

Аби зрозуміти, яким чином щеплення можуть захистити організм, варто дізнатись як це робить імунна система. Коли бактерія, мікроб чи вірус потрапляє до організму, вони розмножуються та викликають хворобу. Якщо це відбувається вперше, організму потрібен час, щоб придумати механізм боротьби.

За цей період хвороба важчає, з’являються ускладнення, як ураження головного чи спинного мозку при поліомієліті, або ригідність м’язів від правця, а ще є зупинки дихання від коклюшу. На жаль, це не повний список проблем. Сподівання, що вас це омине, не допоможе дитині під час хвороби.

Коли імунна система зрозуміла, як боротись із хворобою, Т-лімфоцити, як клітини пам’яті зберігають інформацію. Тому при повторному зараженні організм одразу вступає в бій.

Вакцини імітують хвороби, не викликаючи зараження дитини, а організм навчається з інфекцією боротись. Первинне зараження у щепленої дитини пройде набагато легше. Навчена імунна система вже не витрачає цінний час при розмноженні інфекції. Так, власний імунітет — це добре, але його вироблення може не відбутись, або коштуватиме надто дорого через ускладнення, що викликають госпіталізацію, або призводять до невиліковних порушень у роботі організму.

Що нам повідомляє статистика?

Наразі є багатовікова статистика смертності від епідемій. Із впровадженням вакцинації кількість хворих та постраждалих від інфекцій зменшилась на мільйони.

Ризик навіть серйозних реакцій на вакцину значно менший, ніж ризик хвороби. Наприклад, дифтерія. До появи вакцини лише в США щорічно помирало близько 15 тисяч людей. Смертність складала 1 випадок із 10 заражених, та 2 випадки на цю ж кількість у дітей у віці менше 5 років. При цьому, найсерйознішим ускладненням від вакцини є алергічна реакція, що трапляється менше одного разу на мільйон доз.

Кір розмножується як блискавка, що б’є швидко та боляче. Щосезону в країні трапляються спалахи, а все що рятує нас від епідемії — кількість вакцинацій — 85% в Одеській області. Здавалось би рівень високий, але колективний імунітет формується при 95% повністю вакцинованих, тільки в таких умовах унеможливлюється розповсюдження хвороб. Серед ускладнень пневмонія, набряк головного мозку, епілептичні та летальні випадки.

Схожа ситуація з поліомієлітом, який цього року зафіксували в Україні. Центр громадського здоров’я МОЗ засвідчив, що серед дітей першого року життя отримали повний курс вакцинації лише 30%. Серед ускладнень — параліч, який виникає один раз на сто випадків.

Перелік ускладнень, на жаль, нескінченний, а ще більший список — історій окремих сімей, які зіштовхнулись із проблема зі здоров’ям. Ще 20 років тому пацієнтів з цими захворюваннями лікарі не бачили, але сьогодні вони є та лікуються у стаціонарних умовах, через нехтування календарем вакцинації.

Ми прикладаємо багато зусиль, аби захистити своїх дітей від безлічі складнощів, які можуть трапитись на їхньому шляху. Вакцинація робить те ж саме. «Мої діти щеплені», — каже Андрій Олександрович, тому щоразу при поході до садочка та школи він впевнений в їхній безпеці. Розкажіть про вакцинацію своїх дітей у коментарях.

Дитячий стаціонар «Одрік» приймає малюків від 1 місяця, дізнатись більше про нього можна за посиланням.

Записатись на консультацію можна через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00- 30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.