Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Генетичне тестування

Дізнайся більше про себе та своє ДНК

  • Харчування та спорт
  • Генетика у дітей
  • Здоров’я судин
  • Фармакогенетика
  • Онкогенетика
  • Тіломірний тест
Записатись на прийом

Харчування та спорт

Особливості харчової поведінки: ризик ожиріння та модель раціону харчування на 7 днів

Чи може яблуко, яке ви з’їли після вечері або замість вечері зашкодити здоров’ю? Якщо ви не носій мутантного гена лептину, шкоди не буде, а якщо все ж таки носій, то раціон доведеться скоригувати. Генетика харчової поведінки: FTO, LEP, LPL, PRAG.

Чи можливо схуднути у спортзалі?

Відомо, що не усім повним людям вдається скинути зайву вагу за допомогою фізичних навантажень, а серед людей з ожирінням лише 2% можуть позбутися кілограмів та утримати бажану вагу завдяки тренуванням — в інших випадках вага повертається через певний час. Генетика обміну речовин: PPARG2, ADRB2 (1), ADRB2 (2), ADRB 3, FABP2.

Дієта за генами

Генетичний тест, який визначає особливості харчової поведінки, обміну речовин, метаболізму ліпідів та вуглеводів, ризик цукрового діабету 2-го типу. А також допомагає скласти персональний план харчування на тиждень. Генетична дієта: FTO, LEP, LPL, PRAG, APOE, PPARG2, ADRB2 (1), ADRB2 (2), ADRB (3), FABP2, MTHFR, VDR, MTRR

Як важкі тренування впливають на серце?

Тестування на носійство гену ACE обов’язково для тих, хто активно займається спортом, особливо важкою атлетикою або піднімає тяжкості на роботі. Ген ACE пов’язаний з механізмом, який забезпечує ріст м’язів. Носії ACE часто зіштовхуються з ускладненнями при великих навантаженнях, у тому числі з гіпертрофією лівого шлуночка або зі «смертю в спортзалі». Якщо у такого пацієнта на УЗД виявили збільшення об’ємів серцевого м’яза, то лікар назначає програму по зменшенню розмірів серця. Генетика спортивних навантажень: ACE

Тіломірний тест

Здатність до самовідновлення

Чи впорається організм зі всілякими труднощами самостійно — чи йому потрібна медична допомога? Наскільки на ваше здоров’я впливає малорухливий спосіб життя, стреси, куріння, надмірний прийом етанолу, допоможе визначити тіломірний тест. Якщо тест намалює цифру менше вашого календарного віку — лікар вам не потрібен, якщо більше – поспішайте на прийом без зволікань.

Генетика у дітей

Підліткова гіпертонія: чекати, що дитина переросте або ж готуватися до того, що гіпертонія переросте у хронічну форму? У юному віці на людину навалюється багато чого: стреси, емоції, нормовані фізичні навантаження, незбалансоване харчування, зміни маси тіла — все це впливає на артеріальний тиск і може вести до так званої підліткової гіпертонії. Як не допустити виникнення справжньої артеріальної гіпертензії? Генетика гіпертонії: АСЕ, AGT, AGTR1, PON1.

ВВибір виду спорту для дитини: чи може він бути спринтером або стайєром?

Неправильно збалансовані навантаження можуть призвести до серйозних наслідків — в тому числі, до смерті у спортзалі. Тому спортсменам не завадило б знати, за яким енергетичним механізмом відбувається їх метаболізм. При одному механізмі у людини швидко виснажуються резерви, при іншому — адаптація висока, як і стійкість до захворювань. Генетичний паспорт спортсмену: ACE, AMPD1, PRARG, VEGFa, APOE, F2, F5, ACTN3.

Здоров'я судин

Профілактика тромбозів: визначаємо схильність до захворювання судин

Генетичну схильність до утворення тромбозів рекомендовано виявляти як молодим, так і людям у віці. Іноді генетичні ризики підсумовуються з медичними: вагітність, прийом препаратів, що містять естрадіол, системне запалення та інші ризики. У таких випадках попередити тромбози критично важливо. Генетика тромбофілії: F2, F5, PAI1, MTHFR.

Генетичний потенціал судин

Здорові судини — маркер довгожителів. Тест виявляє наявність генів, що управляють механізмами вазодилатації — ефекту природної протидії спазму. Цей тест особливо цікавий для лікарів: кардіологів, урологів (питання еректильної дисфункції), пульмонолога (компенсація хронічної гіпоксемії), офтальмологів (патологічний ангіогенез), гінекологам (плацентарний фактор росту), ендокринологів (облітерація артеріальних судин), онкологів (патологічний ангіогенез, перспективи зростання і метастазування пухлин), неврологів (прогноз колатерального кровотоку). Генетика судин: VEGFA, eNOS3.

Фармакогенетика

Правильний підбір антикоагулянтів

Будь-який пацієнт, що знайомий з цією темою, знає, як часто потрібно виконувати лабораторні тести для підтримки ефективного лікування. Ми допоможемо розрахувати індивідуальну дозу для пацієнтів з механічним клапаном серця, які приймають варфарин довічно, і для всіх інших, які потребують ефективного лікування. Фармакогенетика — варфарин: CYP 2C9 * 2 * 3, VKORC1.

Чутливість до аспірину

У випадках, якщо вам прописаний аспірин, варто визначити біологічну чутливість до нього. Але пам’ятайте, що всіма улюблений аспірин не гарантує захист від тромбозів, і втратив свою актуальність в первинній профілактиці серцево-судинних захворювань. Фармакогенетика — аспірин: ITGB3.

Онкогенетика

Детоксикація: як організм справляється з курінням?

Деяким людям вдається прожити довге життя з набором шкідливих звичок, а інші можуть вести зразковий спосіб життя і все одно отримають незаслужений набір діагнозів. Все залежить від генетичних механізмів детоксикації. Генетика ризику раку легенів: NAT2, GSTP1, CYP1A1.

Ген Анджеліни Джолі

BRCA охрестили «геном Анджеліни Джолі» після того, як актриса розповіла, що зважилася на мастектомію, дізнавшись, що ризик розвитку раку грудей у ​​неї становить 87%. Тест визначає ризик раку молочної залози і яєчників. Крім того, тим жінкам, які після настання менопаузи планують замісну гормонотерапію, вона категорично протипоказана при певному поєднанні генів BRCA і F5. Генетика ризику раку молочної залози і яєчників: BRCA 1, BRCA 2. Генетика для жінок в менопаузі, які планують замісну гормонотерапію: BRCA 1, BRCA 2, F5.