Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Відділення респіраторних захворювань

Стаціонар та інтенсивна терапія для лікування пацієнтів з COVID-19 — коронавірусом

Приймальне відділення для пацієнтів з гострими респіраторними захворюваннями працює 24/7. Колл-центр Медичного дому Odrex також працює цілодобово за номером +38 (048) 730-00-30.

Захворювання та симптоми

У відділенні проводять лікування гострих респіраторних захворювань і пневмоній. Основний напрямок нашої роботи — порятунок пацієнтів з коронавірусом. Цей вірус може викликати респіраторні інфекції, починаючи від простої застуди і закінчуючи важкими захворюваннями. Коронавірус SARS-CoV-2 привів до виникнення інфекційного захворювання COVID-19, яке проявилося спалахом пневмонії у людей по всьому світу, не оминувши й Україну.

Повністю ізольоване відділення

Маршрут пацієнтів, пересування персоналу, транспортування витратних матеріалів, харчування, подача кисню, утилізація відходів — повністю ізолювати ці потоки було наший найпершим і найпріоритетнішим завданням. Так лікування у відділенні буде максимально безпечним і комфортним для пацієнтів та персоналу.

Терапевтичний стаціонар

Ті пацієнти, у кого захворювання протікає важко, потребують стаціонарного лікування. Нове відділення вміщує близько 50 пацієнтів, за якими будуть закріплені лікарі, середній та молодший медичний персонал. Команда здійснюватиме інфекційний контроль та підтримуючу терапію, а за необхідністю — буде дистанційно консультуватися з вузькими спеціалістами. В розпорядженні кожного пацієнта — моніторинг стану, окрема система подачі кисню, функціональне ліжко з можливістю зміни положень, кнопка виклику медсестри, телевізор, доступ до WiFi та санвузол.

Інтенсивна терапія

Пацієнти з найважчим перебігом та ускладненнями госпіталізуються до інтенсивної терапії, де за ними доглядатимуть анестезіологи. Загалом проходити інтенсивну терапію можуть 10 пацієнтів одночасно. Наші фахівці мають великий досвід роботи штучної вентиляції легень та складної фармакотерапії. Ми максимально забезпечили відділення технічно, готові працювати безперебійно — для цього навіть маємо власну кисневу станцію.

Амбулаторне лікування

Якщо пацієнт хворіє в легкій формі (нежить, температура вище 37°C), і має підозру на COVID-19, йому слід залишитись вдома. Зв'яжіться з вашим сімейним лікарем чи терапевтом — він розповість, що вам потрібно зробити, і буде консультувати вас протягом лікування дистанційно. Головне у цьому випадку — самоізолюватися. Пийте достатню кількість рідини, промивайте ніс, користуйтеся медикаментами лише за чіткими показами.

Амбулаторія респіраторних захворювань

Амбулаторія приймає виключно пацієнтів з коронавірусною інфекцією і підозрою на COVID-19, і працює за такими напрямками: тестування на коронавірус (ПЛР і тести на антитіла), консультації сімейних лікарів, стаціонар тимчасового перебування. Амбулаторія має власну кисневу станцію і всі потрібні матеріали для надання якісної допомоги.

Коли потрібна госпіталізація?

Госпіталізація до стаціонару знадобиться лише невеликому проценту захворілих

Більшість випадків COVID-19 не потребують стаціонарного лікування — досить бути на зв'язку зі своїм сімейним лікарем, виконувати його рекомендації і самоізолюватись вдома. Вкрай важливо не ігнорувати симптоми і не відтягувати звернення. Якщо ви запідозрили у себе гостру респіраторну інфекцію, зв'язатися з вашим сімейним лікарем Odrex можна через колл-центр +38 (048) 730-00-30.

Тестування на коронавірус

Збір матеріалів для ПЛР-тестування на коронавірус проводять в Медичному домі, Амбулаторії і поліклініках для всієї родини, на дому у пацієнта, а також при виклику швидкої допомоги. Експрес-тест та тести на антитіла можна пройти в Медичному домі та Поліклініках. Безкоштовне тестування буде проводитися пацієнтам, які уклали річні програми в Odrex з опцією «Невідкладна діагностика» при підтвердженні діагнозу «пневмонія».

Підстави для госпіталізації

Найчастіше госпіталізації потребують пацієнти з підозрою на COVID-19 старшого віку, у яких температура вище 38°С, є ознаки пневмонії (кашель, ускладнення дихання) та супутні захворювання (гіпертонічна хвороба, сахарний діабет, хронічне обструктивне захворювання легень). Госпіталізація відбувається через окреме приймальне відділення.

Наші особливості

Повністю ізольоване відділення

Медичний дім продовжує роботу в своєму режимі, а відділення респіраторних захворювань — повністю відокремлене та ізольоване від інших відділень. Для цього ми перебудували приміщення, перепрофілювали персонал, створили окреме приймальне відділення, забезпечили наш колектив засобами індивідуального захисту.

Безпека понад усе

Медичний персонал Odrex пройшов тренінги з користування засобами індивідуального захисту та повністю ними забезпечений. Ми робимо все, аби зменшити розповсюдження вірусу та зробити перебування в стаціонарі максимально безпечним.

Постійний моніторинг за станом пацієнта

Це найважливіший аспект у догляді за пацієнтами с COVID-19, бо їх стан може погіршуватися навіть протягом декількох годин. Постійний моніторинг буде супроводжуватися оцінкою сатурації, температури, тиску, кардіограмою, лабораторними аналізами. При необхідності ми можемо виконувати рентген та УЗД на місці.

Власний протокол

Наші спеціалісти розробили протокол на основі міжнародних рекомендацій та гайдлайнів. Він використовує останні наукові дані по лікуванню COVID-19 та досвід і алгоритми американських, іспанських, китайських та італійських лікарень.

Власна киснева станція

Кисень — один з ключових факторів успішної терапії коронавірусу. Ми маємо власну станцію, яка забезпечує клініку киснем: вона працює безперебійно та має запас кисневих балонів для екстрених випадків.

Прозоре ціноутворення

Більшість послуг вже включена в підсумкову ціну лікування. Пацієнтові та його родичам не потрібно шукати ліки, доплачувати за засоби індивідуального захисту чи харчування тощо. До вартості лікування в терапевтичному стаціонарі входить безова медикаментозна терапія, подача кисню, більшість лабораторних аналізів, консультації, в тому числі вузьких спеціалістів, рентген, харчування.

Відеоблог

Респіраторні захворювання
23.01.2024

Знову COVID-19? Дивіться інтерв’ю з Анастасією Неклюдовою на 7 каналі...

У ВООЗ на тлі підвищення захворюваності на COVID-19 та грип радять носити маски, дотримуватися соціальної дистанції та провітрювати приміщення. Які ще є методи захисту від цих хвороб, інфекціоністка та сімейна лікарка Анастасія Неклюдова розповіла в ефірі 7 телеканалу.

Пульмонологія
26.06.2023

Чи зник COVID після завершення пандемії? Інтерв’ю пульмонолога Наталії Лукомської про коро...

Вакцинація проти ковіду дала результати: внаслідок суттєвого зменшення кількості заражень Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії COVID-19. Але, на жаль, сам вірус нікуди не зник, і повністю забувати про правила захисту все ж таки не варто.

Респіраторні захворювання
14.01.2022

Коронавірус і тромбоз. Інтерв’ю сімейного лікаря Наталії Вільнер та кардіолога Натал...

Тромбоз після вакцинації є надрідким ускладненням, але таким невиправдано гучним. Під купою заголовків ми зазвичай не бачимо суті. Частота можливого імунного тромбозу, згідно з міжнародною статистикою, становить 1 на 50 тисяч людей.

Педіатрія
20.12.2021

Історія Діани Горелік, пацієнтки Медичного дому Odrex з мультисистемним запальним синдромо...

Ми знаємо, що коронавірусна хвороба у дітей, здебільшого, протікає легше, ніж у дорослих. Проте, починаючи з березня 2020 року, з ряду європейських країн та США стали надходити повідомлення про дітей з новим захворюванням, що має ознаки хвороби Кавасакі та синдрому токсичного шоку. Цей стан отримав назву «дитячий мультисистемний запальний синдром, асоційований з COVID-19».

Фізіотерапія
18.11.2021

Реабілітація після COVID-19: кому, скільки та як відновитись. Інтерв’ю реабілітолога...

Поки хвилі COVID-19 продовжують змінюватись одна одною важких пацієнтів у лікарнях більшає. Лікування непростий та довгий процес і тим, хто перехворів в умовах стаціонару потрібна певна реабілітація організму. Саме про неї в ефірі Думська ТВ розповів реабілітолог Медичного дому Odrex — Петро Ковальчук.

Респіраторні захворювання
01.11.2021

Лікування коронавірусу. Консультує завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної тер...

Друзі, в минулому відео ми з вами розглянули питання пов’язані з основними симптоми коронавірусу, що треба робити при їх появі, як проходить перебіг коронавірусної хвороби та розглянули фактори ризику важкого перебігу коронавірусної хвороби.

Респіраторні захворювання
25.10.2021

Симптоми та лікування коронавірусу. Консультує анестезіолог-реаніматолог Odrex — Ігор Йове...

Пандемія COVID-19 щодня набирає оберти і статистика кількості виявлених нових захворювань дуже невтішна. В той самий час пацієнти, нехтуючи здоровим глуздом та настановами лікарів, не вакцинуються та займаються самолікуванням, що може призвести до погіршення стану.

Респіраторні захворювання
06.09.2021

Вакцинація від COVID-19 у Одеській обласній Філармонії...

Два роки тому пандемія коронавірусу змінила звичний ритм життя кожної людини, і ми почали жити за новими правилами, дотримуючись карантинних обмежень. З нашого життя на деякий час зникла можливість насолоджуватись переглядом вистав, кінострічок та відвідуванням чаруючих концертів.

Анестезіологія
31.08.2021

Анестезія: головні задачі, питання та страхи. Інтерв’ю анестезіолога-реаніматолога Ігоря Й...

Одна з головних задач анестезіолога — убезпечити та створити комфорт для пацієнта під час операції. Для цього потрібні передопераційні консультації, обстеження та пильний нагляд, як під час втручання, так і після нього. Яким саме чином організовують безпеку, у програмі «Світло на 7 з Тетяною Милимко», розповів завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії, кандидат медичних наук — Ігор Йовенко.

Респіраторні захворювання
23.07.2021

Вакцинація від COVID-19 одеських компаній

Вакцинація — безумовно дуже важливий процес, і ми неодноразово наголошували про це у своїх матеріалах.

Респіраторні захворювання
19.07.2021

Життя після COVID-19 та комплексне відновлення. Інтерв’ю терапевта Олени Усенко та інфекці...

COVID-19 здебільшого б’є по слабких місцях у здоров’ї. Хронічні або недоліковані захворювання, надлишкова вага, загальний стан організму погіршує не лише перебіг хвороби, а й ускладнює процес відновлення. Детальніше про відновлення після коронавірусної інфекції у ефірі 7-го розповіли завідувачка стаціонаром та відділенням респіраторних захворювань, терапевт, кардіолог Олена Усенко та інфекціоніст Надія Арнаут.

Респіраторні захворювання
16.04.2021

Курс лекцій з вакцинації від COVID-19 в Одеському обласному центрі громадського здоровR...

Минулого тижня в Одеському обласному центрі громадського здоров’я пройшов курс лекцій, присвячений вакцинації від COVID-19 для мобільних бригад з імунізації.

Респіраторні захворювання
03.02.2021

Олена Усенко та Ігор Йовенко про досвід лікування COVID-19 в Odrex...

З моменту відкриття відділення респіраторних захворювань у Медичному домі Odrex пройшли лікування більш як 2000 пацієнтів, понад 100 найбільш важких пацієнтів отримували лікування у блоці інтенсивної терапії.

Респіраторні захворювання
04.11.2020

Головні питання про лікування пацієнтів з COVID-19. Інтерв’ю анестезіолога-реанімато...

Статистика захворювань COVID-19 стрімко зростає в Україні, і багатьом пацієнтам вже сьогодні не вистачає місць для отримання медичної допомоги. А за статистикою, п’ятьом пацієнтам зі ста необхідно проводити реанімаційні заходи. Що необхідно для лікування складних пацієнтів, в чому основні омани, які вирують навколо кисню, тестування й місць у лікарнях, на телеканалі Академія розповів заступник медичного директора з медичної частини та анестезіолог-реаніматолог Медичного дому Odrex — Сергій Щербаков.

Респіраторні захворювання
09.10.2020

Становлення української медицини та відносини між лікарем і пацієнтом. Інтерв’ю Тігр...

Медицина потребує швидких та ефективних рішень не лише в операційній, а й в своїй організації. За кожним кроком пацієнта стоїть рішення команди, яка має продумати всі деталі, аби отримання медичних послуг було якісним. Наразі в Медичному домі Odrex можна отримати понад 4500 послуг, є відділення для пацієнтів з респіраторними захворюваннями, розширюються медичні спрямування та працює понад 1000 співробітників. Як організувати роботу в кризових умовах, про медицину у регіонах розповів генеральний директор Odrex Тігран Арутюнян в програмі “День на 7-му каналі”.

Респіраторні захворювання
28.09.2020

Q&A з завідувачкою відділенням респіраторних захворювань Медичного дому Odrex — Натал...

Дивіться запис прямого ефіру з завідувачкою відділенням респіраторних захворювань Медичного дому Odrex — Наталєю Лукомською.

Респіраторні захворювання
23.09.2020

Тігран Арутюнян на 7 каналі. Стрімкий розвиток медицини та лікування пацієнтів з COVID-19...

Сьогодні в Медичному домі Odrex створено 50 місць для пацієнтів з COVID-19, з яких майже всі — зайняті. Про те, як змінилась робота медичного центру, які моменти – ключові в кризовому менеджменті в умовах пандемії COVID-19, та як, незважаючи ні на що, дивитись у майбутнє та продовжувати розвивати медицину, розповідає генеральний директор Odrex Тігран Арутюнян в програмі “Ранок на 7му каналі”.

Відгуки

Большое спасибо коллективу клиники Одрекс за своевременную помощь моему отцу в лечении Covida Зайцеву Юрию Павловичу и его супруге Антонине Ивановне. Наша семья не раз обращалась в вашу клинику и всегда получала квалифицированное лечение и поддержку. Особую благодарность выражаем медсестре Яковенко Елене Владимировне за оказанное внимание к нашей семье и добрый совет обратиться именно в вашу клинику по поводу лечения сложной формы Covid. Благодарим ее за чуткость, профессионализм и доброе сердце. С уважением семья Зайцевых и Цуркан
Зайцев Юрий Павлович
08.12.2021
Большое спасибо прекрасному мудрому доктору и Человеку Игорю Павловичу Тындит. Огромное Спасибо заведующей отделения Усенко Елене Анатольевне. Благодарю за внимательное и заботливое отношение всех, кто работает в отделении ОРЗ. Всегда по любому обращению и запросу любой сотрудник Одрекс оказывали вежливую и своевременную помощь. Огромное Спасибо Всем, кто сражается с опасной болезнью и спасает жизни всем нам. Будьте пожалуйста здоровы!
Олеся Коломиец
08.12.2021
Большое спасибо всему персоналу отделения за профессионализм, внимание и доброжелательность,что способствует быстрому выздоровлению пациентов. С уважением, Виктор Добыко.
Добыко Виктор Александрович
08.12.2021
Выражаю благодарность доктору и всему без исключения персоналу(медсестрам, санитаркам) за внимательный квалифицированный уход с терпением и пониманием. Хочу заключить договор с семейным врачом, т.к. понимаю, что квалификация молодых врачей, современные технологии могут вовремя спасти человека
Жечева Надежда Алексеевна
08.12.2021
Выражаю благодарность Медицинскому дому Одрекс. Особенно Усенко Елене Анатольевне и Браиловскому Богдану Юрьевичу. В очень трудный период для нашей семьи вы помогли моей маме Белогай Нине Федосеевне. Ваша квалификация, умение услышать пациента, выслушать и успокоить родственников, ваши навыки в русле современной медицины, искренне желание помочь и облегчить состояние пациента бесценны. Благодарим.
Яковенко Виктория
08.12.2021
Как же я рад увидеть Вас ! Как же Вы неожиданно молоды ! И тем не менее такой прекрасный врач. Очень благодарю Вас за оказанную медицинскую помощь. РАД БУДУ ПРИВЕТСТВОВАТЬ ВАС ПРИ ВСТРЕЧЕ.
Луценко Владимир Николаевич
08.12.2021
Проходил лечение у Доктора Конопко Александра Вильевича. Благодарен за правильный диагноз, эффективное лечение и профессионализм. Хочу поблагодарить доктора Семешину Анастасию Игоревну и медперсонал отделения вирусных инфекций за чуткость и профессионализм. Хочу поблагодарить доктора дневного стационара Елену Геннадьевну за чуткость и профессионализм.
Ильин Виталий Анатольевич
28.06.2021
Огромное спасибо всем докторам , медсестрам и всему персоналу отделения ОРЗ, которые лечили моего мужа от ковида. Он попал в больницу 02,05,21. с сатурацией 78% , поражением легких-60%.И сразу же стал получать реальную помощь. Сейчас он проходит реабилитацию дома и с каждым днем возвращается к нормальной жизни. Ваш труд просто невозможно оценить никакими финансами. Ковид очень коварный вирус . Муж заболел повторно и неожиданно для нас. Две недели домашнего лечения привели только к ухудшению. Когда попал в Одрекс все стало подконтрольным. Практически каждый день анализы показывали стремительное улучшение и я дома получала аудио отчет о его состоянии. Поверьте, что это было не лишним, когда нервы на пределе. Очень благодарна за ваш труд. Будьте все здоровы!
Наталья Капитонова
16.06.2021
Хочу висловити величезну подяку Анні Костянтинівні за врятоване життя мого батька, який переніс коронавірусну інфекцію. Професіоналізм, компетентність, увага і підтримка хворої людини, правильне і вчасне лікування дали свої результати. Анна Костянтинівна завжди була на зв'язку, терпляче відповідала і роз'яснювала всі етапи непростого лікування. Наша сім'я щиро вдячна їй за все. Також вдячні всьому персоналу респіраторного відділення та в цілому клініці odrex. Однозначно рекомендую звертатися до них, професіоналізм і ставлення до пацієнта у них на доброму рівні.
Єрьоменко Світлана Василівна
16.06.2021
Огромное спасибо за лечение! За внимание! За вежливость! За профессионализм!
Онищенко Юрій
13.05.2021
Всегда поддерживала благодарность врачам в соцсетях, сознавая какие вызовы им приходится сейчас преодолевать. Волей судьбы теперь моя благодарность персонифицировалась. В январе-феврале 21 г, мы с мужем проходили лечение от коронавируса в отделении респираторных заболеваний Медицинского дома Odrex г. Одессы. За время лечения ни на минуту не покидала уверенность в том что все будет хорошо благодаря постоянному контролю за всеми проявлениями состояния внимательности, аналитическому подходу к лечению врачей отделения, всего медицинского персонала, душевности и заботе санитарок. Спасибо огромное вам, дорогие, за теплоту сердец, терпение, заботу и внимание. Сердечная благодарность от нашей семьи лечащему врачу Мацидонская Виктории Евгеньевне за профессионализм, неравнодушие, душевную теплоту, за поддержку и сопровождение в период реабилитации. Счастья вам огромного, крепкого здоровья, всегда выздоравливающих пациентов, Виктория Евгеньевна. С благодарностью, Иванищук Светлана Николаевна.
Іванищук Світлана Миколаївна
13.05.2021
Огромная благодарность семейному врачу Клочковой М.В., которая помогла мне побороть коронавирус.
Ярослав Федоришин
15.03.2021
Доктора Усенко Елене Анатольевне и Мацидонской Виктории Евгеньевне, медсестре Визняк Екатерине Викторовне, большое спасибо за внимание, профессиональное лечение COVID-19!
Шашурин Сергей Фёдорович
15.03.2021
Хочу выразить ОГРОМНУЮ БЛАГОДАРНОСТЬ моему лечащему врачу Браиловскому Богдану Юрьевичу и всем дежурным ангелам-сотрудникам — очень внимательным психологу Ольге Новаковой, Богдану и Максиму, Екатерине, Татьяне, Алле и всем остальным, кто был на своем посту, кто был рядом в самые тяжелые для меня дни борьбы с коронавирусной пневмонией — с 22 декабря по 30 декабря 2020 года. Спасибо всем вам, дорогие — за ваш святой труд, профессионализм, внимание и терпение) БУДЕМ ЖИТЬ! С уважением, Терзи Светлана.
Терзи Светлана Викторовна
15.03.2021
Огромная благодарность всему персоналу отделения Corona, нянечкам, медсестрам и медбратьям за их внимание и помощь все 24 часа к нам, очень тяжелым больным. И конечно особо лечащему Врачу Мацедонской В.Е. и всем врачам-консультантам. Будьте здоровы!
Широкорад Алексей
29.12.2020
Самый лучший доктор на свете!!! Очень грамотный и ответственный, терпеливый. Всем советую его, как специалиста!!!
Савельева Лариса Андреевна
29.12.2020

Статті по темі

Щеплення бустерною дозою від COVID-19

ПЛР з визначенням штаму коронавірусу Омікрон

Вакцинація команди фітнес-клубу «Fitness stadium»

Вакцинація від COVID-19 в театрі музичної комедії

Вакцинація у Одеському Інтелект-клубі №1

Вакцинація від COVID-19 у Філармонії

Михайло Рева: «Моє дихання»

УЗД легенів в Медичному домі Odrex

Реабілітація після COVID-19