Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Тестування на коронавірус

COVID-19 — інфекційне захворювання, що викликане коронавірусом SARS-CoV-2. Підтвердити діагноз без тестування неможливо. Визначити інфекцію можна декількома способами: экспрес-тест на антиген, ПЛР-тест, тестування на антитіла lgG, IgM та lgA.

Записатись на прийом

Про діагностику

Кожен вид тесту на коронавірус має свої показання та особливості. Рішення щодо проведення пацієнт може прийняти самостійно або разом з лікарем. 

 • Експрес-тест на антиген — це тест, який виконується за допомогою хроматографічного аналізу для якісного виявлення антигену в мазках з носоглотки або глотки людини. Позитивний результат експрес-тесту не є підставою для встановлення діагнозу, його обов’язково перевіряють у лабораторії за допомогою ПЛР-тесту. 
 • ПЛР-тест має вищу точність, проводиться без наявних симптомів й на різних етапах перебігу хвороби. Вірусологічна лабораторія проводить тестування методом полімеразної ланцюгової реакції. Для цього генетичний матеріал, а саме РНК, багаторазово копіюють, що дозволяє виявити вірус. Для отримання РНК у пацієнта беруть мазок з носоглотки. 
 • ПЛР-тест з визначенням штаму дозволяє визначити, чи є у людини коронавірус SARS-CoV-2 та дізнатись, на який саме варіант захворювання, або штам, хворий пацієнт. Тест відрізняє «дикий» штам (Уханьський) та 5 нових мутацій з Данії, Британії, Південної Африки, Бразилії, Японії, Нігерії.
 • Тест на антитіла IgG та IgА. Імуноферментний аналіз (ІФА) — дослідження сироватки крові пацієнта, що виявляє антитіла. Тест на антитіла IgG проводять, якщо пацієнт хоче дізнатися, чи він перехворів коронавірусом. Позитивний результат свідчить про вироблений імунітет до вірусу. Тест на антитіла IgA проводять, коли пацієнт хворіє на COVID-19 для підтвердження діагнозу або перевірки імунної реакції організму. ІФА-тестування на IgА роблять на 10 день після появи симптомів. Наявність цих антитіл вказує, що пацієнт в даний момент бореться з COVID-19. Його не рекомендовано проводити безсимптомним пацієнтам. 

Детальніше про відділення респіраторних захворювань

Навіщо потрібне таке дослідження

 • Діагностика COVID-19. Симптоми COVID-19 дуже схожі на симптоми застуди та пневмонії. Для того, аби застерегти себе та своє оточення, потрібно встановити діагноз. Тестування дозволяє або визначити хворобу, або ж виключити ймовірність коронавірусу. Позитивний результат на SARS-CoV-2 підтверджує діагноз, але є ймовірність хибних результатів. В деяких випадках необхідне повторне тестування. 
 • Визначення, чи перехворів пацієнт COVID-19. ПЛР-тестування також проводять, аби визначити, чи одужала людина від коронавірусу. Два негативних результати ПЛР-тесту поспіль означають одужання. Позитивний результат ІФА-тесту на IgG означає, що людина перехворіла на коронавірус та має імунітет.

Помічником у встановленні діагнозу є КТ грудної клітини. На цьому дослідженні можна оцінити стан легень або встановити ступінь вірусної пневмонії.

Як підготуватись до дослідження

Тести призначені лише для професійного використання та мають проводитися в лабораторних умовах з необхідним обладнанням.Особливої підготовки до тестування немає. Перед проведенням тесту варто виключити ймовірність грипу. Пройти тестування в Odrex можно декількома способами:

 • Записатись на ПЛР-тест можна на сайті (кнопка “ПЛР”). Результат ПЛР готовий через 2 робочі дні після забору матеріалу для дослідження (не враховуючи дня забору).
 • Якщо ви не маєте симптомів, здати експрес-тест можна в кабінеті забору аналізів за адресою: Розкидайлівська, 69/71, 1 поверх корпусу А, без запису. Якщо маєте симптоми — в Амбулаторії респіраторних захворювань за адресою: Розкидайлівська, 69/71. Результат експрес-тесту готовий за 30 хвилин після забору матеріалу.
 • Здати ІФА-тест на антитіла IgG та IgА можна в кабінеті забору аналізів будь-якого відділення без запису, якщо ви не маєте симптомів. Здати ІФА-тест на антитіла IgА можна в Амбулаторії респіраторних захворювань за адресою: Розкидайлівська, 69/71, на 10 день після появи симптомів. Результат ІФА-тестів готовий на наступний робочий ранок після забору матеріалу.
 • викликавши Швидку допомогу Odrex за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора або за номером +38 (048) 752 90 00.
 • вдома у пацієнта — для цього потрібно викликати медичного співробітника: +38 (048) 730-00-30. 

Особливості дослідження

В Odrex тест на COVID-19 проводять всім, хто звертається. Навіть без показань, адже перебіг хвороби може бути безсимптомним.

Пацієнти, що заключили в Медичному домі річні програми з опцією «Невідкладна діагностика» та мають підтверджений діагноз пневмонії, проходять тестування безкоштовно.

В Медичному домі працює створено відділення респіраторних захворювань У стаціонарі та інтенсивній терапії проводять лікування гострих респіраторних захворювань і пневмоній, основний напрямок нашої роботи — порятунок пацієнтів з коронавірусом.

Ми проводимо унікальний для України тест — ПЛР з визначенням штаму.