Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Докурились? Рятуватимемо!

Сьогодні рак легень – найпоширеніша форма онкологічних захворювань.
Щороку полк потерпілих поповнюють 18–19 тисяч людей. Початок хвороби непомітний, тому діяти треба за найменших підозр.

Консультує Владислав Євгенович Севергін, торакальний хірург вищої категорії, онкохірург, лікар-ендоскопіст вищої категорії.

Хто ризикує

  • Насамперед курці. При цьому ризикують не тільки, хто курить тютюн, а й ті, хто віддає перевагу кальяну, «невинні» електронні сигарети, а також «співчуваючі», а також ті, хто багато часу проводить поряд із курцями.
  • Потенційними пацієнтами онколога є і люди, які вдихають шкідливі речовини через свою професію: шахтарі, зварювальники, металурги.
  • Крім того, рак легень може передатися у спадок: ризик утворення пухлини збільшується в 3 рази, якщо на це захворювання страждав хтось із близьких родичів.

Що має насторожити

Пухлина може формуватись безсимптомно протягом 10-17 років. Розрізняють два основні типи хвороби: центральну та периферичну.

У першому випадку пухлина з’являється у слизовій оболонці головного бронха. Початкові симптоми нагадують вірусне захворювання: сильний кашель із виділенням мокротиння, можливо, навіть із кров’ю, задишка. На пізній стадії різке підвищення температури.

Периферична форма, коли новоутворення росте у вигляді вузла, розташовуючись у слизовій оболонці дрібного бронха, – і зовсім «тихоня». До клінічної стадії вона розвивається непомітно. Отже, єдиним рішенням для тих, хто усвідомлює ймовірність проблеми, стають регулярні профілактичні огляди.

Як ми лікуємо рак легенів

Медичний дім Odrex пропонує високоточну діагностику.

Фібробронхоскопія нарівні з КТ органів грудної клітки дозволяє виявити рак легені на ранніх стадіях. Для діагностики периферичних захворювань цього органу використовуються методи трансторакальної біопсії. Хіміотерапія коригується за допомогою медіастиноскопії.

В операційних Odrex проводиться будь-яке складне хірургічне лікування раку легені. У тому числі, за допомогою відеоторакоскопії через невеликі (5-20 мм) проколи стінки грудної клітки. Якщо радикальне втручання неможливе, наші фахівці проводять реканалізацію бронха — встановлюють його прохідність, що покращує якість життя та збільшує його тривалість.