Третя технологія
Широко відомі два види ультразвукової діагностики — власне УЗД з 2, 3 та 4D можливостями, а також доплерографія. У 1991 році з’явилася нова методика, що отримала назву еластографія. Як показує практика, одні вважають її досконалішою версією звичайного УЗД, інші приписують властивості біопсії. Ми ж розповімо, що справді може еластографія.
Майстерність пальпації
Маючи всі переваги ультразвукової діагностики, ця технологія дозволяє «віртуально пропальпувати» тканини та визначити ступінь еластичності органу або утворення в ньому. Навіщо це потрібно? Насамперед, щоб розпізнати небезпечні процеси в організмі, адже злоякісні новоутворення жорсткіші, ніж доброякісні.
Насправді застосовують два основних види еластографії:
- еластографія деформації. Зображення одержують в результаті механічного натискання фахівцем на поверхню органу, що досліджується.
- еластографія зсувної хвилі. Заснована на внутрішніх змінах еластичності тканин під тиском ультразвукових сфокусованих хвиль.
Другий метод вважається більш об’єктивним, оскільки не залежить від фахівця, сили та частоти натискань.
Що показує монітор
На моніторі УЗД сканера з’являється картограма органів, де кожен колір відповідає певній жорсткості тканини, наприклад, синій м’який, червоний жорсткий. Якщо виміри проходять у кольоровій гамі (якісне дослідження), а й у цифровому еквіваленті (кількісне дослідження), йдеться про еластометрії.
Сфера застосування
Найбільш поширені дослідження:
- печінки, що дозволяє оцінити ступінь виразності фіброзу у хворих на вірусний гепатит і цироз різного походження. Цей метод є гарною альтернативою пункційної біопсії печінки. Особливо ефективна у разі еластометрия.
- утворень щитовидної залози, що допомагає диференціювати доброякісні вузли від злоякісних пухлин. Чим жорсткіша освіта, тим вища ймовірність онкопроцесів.
- злоякісних пухлин. Чим жорсткіша освіта, тим вища ймовірність онкопроцесів.
- утворень молочних залоз, що підвищує точність діагностики, допомагає відрізнити доброякісні новоутворення грудей (ліпоми, фіброаденоми) від інших патологічних процесів.
Нові горизонти
Еластографія використовується для діагностики проблем у підшкірно-жировому шарі, м’язах, судинах, лімфовузлах, органах мошонки, підшлунковій залозі, нирках, селезінці, а також знаходить застосування при внутрішньопорожнинних дослідженнях в урології та гінекології.
5 років еластографія використовується в Odrex. Ми накопичуємо досвід, навички, звіряючи наші дані з напрацюваннями світових лідерів у цій галузі.
Записатись на дослідження можна через форму на сайті або за телефонами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.