Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Що потрібно знати про гастроскопію?

Гастроскопия – це обстеження стравоходу, порожнини шлунка і дванадцятипалої кишки. З нею часто пов’язані страхи і збентеження, бо під час діагностики гастроскоп вводять через рот і стравохід. Розбираємося, чому гастроскопия не так неприємна, як здається, і про що потрібно знати перед походом до лікаря-ендоскопіст.

blog-2017-nov-gastroscope-2

Гастроскопію ще називають езофагогастродуоденоскопія або ЕГДС. Іноді УЗД, рентген та інші методи не досить точні і ефективні для діагностики захворювань стравоходу, тому застосовується гастроскопія. За одне ЕГДС ендоскопіст може побачити пухлини на ранніх стадіях і предпухлинні стани, розглянути будь-які зміни поверхні, взяти біопсію, аналіз на наявність Helicobacter pylori – інфекції, яка живе в шлунку.

blog-2017-nov-gastro-pillow Гастроскопію проходять вранці

Вас запишуть на прийом з 8:30 до 12:30.

blog-2017-nov-gastro-teapot

Доведеться обійтися без сніданку:

за 8 – 10 годин

останній прийом їжі перед гастроскопією

blog-2017-nov-gastro-pills-01 Якщо у вас є алергія на лікарські препарати або присутні захворювання (наприклад, цукровий діабет), лікар-ендоскопіст повинен бути в курсі..

blog-2017-nov-gastro-sleep-fox-02

А ще під час обстеження можливий медикаментозний сон. Седация – це тільки поверхневий сон, тобто важливі рефлекси і функції організму зберігаються і пацієнт реагує на прохання лікаря. Під час запису на гастроскопію уточнюється необхідність анестезіологічної допомоги.

blog-2017-nov-eye-times-ssc-01

Тривалість

30 хв без анестезії 1 година з анестезією

Чи боляче?

Гастроскопія здається досить неприємним обстеженням, але на ділі пацієнтові проводять місцеву анестезію за допомогою розпилювача з анестетиком.

blog-2017-nov-gastro-car-col

Через 2 години

можна сідати за кермо, якщо ви проходили гастроскопію з медикаментозним сном