Чому ми відкрили Клініку Серця
З жодної іншої причини щорічно не помирає стільки людей, як від серцево-судинних захворювань. У цьому безрадісному рейтингу Україна посідає перше місце в Європі та друге – у світі. Це приблизно 400 тисяч людей, більшість із яких можна було б урятувати. Додаємо до такої статистики неприємний досвід поводження з пацієнтами у вітчизняних лікарнях – і отримуємо колосальну недовіру до рівня української медицини.
«Близько 60% жителів нашого регіону думають, що якісний медичний сервіс в Україні недоступний. Що діагнози ставлять часто невірні, що, загалом, фахівці некомпетентні, у клініках застаріле обладнання. Багато було думок про те, що саме з цієї причини більшість пацієнтів їдуть на лікування за кордон. Тому ми разом із нашими партнерами сформулювали місію Odrex так: “Змінити не тільки ситуацію, а й сприйняття вітчизняної медицини”», — Тігран Арутюнян, генеральний директор Медичного дому Odrex
Треба зауважити, що відкриттю Клініки Серця багато в чому сприяла найбільша міжнародна компанія Medtronic.
«Ми дуже віддані лікуванню. Ми працюємо разом, щоб просувати послуги охорони здоров’я, як в Україні, так і по всьому світу», — Хенк Міртенс, віце-президент Medtronic (Бенілюкс, Центральна Європа, Греція та Ізраїль)
Конференція на честь відкриття
Відкриття Клініки Серця було дійсно незабутнім. Одна з причин цього – перша міжнародна науково-практична конференція “Актуальні питання діагностики та лікування серцево-судинних захворювань”.
І справа навіть не в тому, що ми зібрали разом провідних світових фахівців. А в особливій атмосфері, яка з’явилась під час палких дискусій: 14 спікерів з багаторічною практикою обмінювались досвідом, а також думками про досягнення сучасної медицини. Було настільки цікаво, що спілкування затягнулося до самої глибокої ночі. Наука об’єднує!
А ми зібрали для вас в одному місці всі доповіді конференції.
Три аргументи на користь Клініки Серця Odrex
- Принципово нове ставлення до лікування захворювань. За всієї простоти звучання для цього довелось повністю змінити підхід до діагностики та лікування, який існував в Україні десятиліттями. Зараз ми лікуємо серцево-судинні захворювання будь-якої складності. Продумана інфраструктура Клініки дає змогу робити це максимально комфортно для хворих: потоки пацієнтів не перетинаються, а час на транспортування з одного відділення в інше – мінімальний. Усі відділення Медичного дому розташовані поблизу – це означає, що за необхідності можна тут же залучити фахівців інших профілів і лікувати супутні патології.
- Регулярне підвищення кваліфікації всього персоналу. Мова не тільки про лікарів. Наприклад, наші операційні сестри та рентген-лаборанти переймали досвід проведення всього спектра рентгенендоваскулярних операцій і процедур. Метод усунення аритмії серця екстремальним холодом – кріоабляція, а також регулярні операції (в рамках листа очікування) з малоінвазивного (без розрізів) протезування клапанів і протезів аорти – TAVI, EVAR, TEVAR у нас будуть представлені вперше в Україні.
- Дійсно унікальне обладнання. Наприклад, “Квантум” – апарат штучного кровообігу, розроблений інженерами NASA. На всю планету таких лише сім, і один із них – в Україні. А це означає, що тепер ми можемо проводити складні операції, про які раніше не могло бути й мови. Наприклад, гібридні операції в хірургії серця й аорти.
“Клініка оснащена одним із двох в Україні апаратом штучного серця – екстракорпоральним мембранним оксигенатором. Цей пристрій дає можливість пацієнту, якому надається допомога, жити протягом багатьох днів зі штучним серцем”, – Дмитро Турлюк, кардіохірург, завідувач кардіохірургічного відділення.
Перспективи
Тепер ми можемо врятувати набагато більше пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями – і ми вже приступили до справи. Наприклад, за перші два тижні роботи, рентгенендоваскулярний хірург Андрій Басацький провів більшість видів із можливого спектра втручань у катетеризаційній лабораторії. Зокрема, коронарографію, ангіографію судин мозку, нирок і периферичних судин, балонну коронарну ангіопластику зі стентуванням усіх категорій складності, зокрема – у пацієнтів з інфарктом міокарда, балонну ангіопластику і стентування периферичних артерій. Також було зроблено емболізацію маткових артерій – метод лікування міоми матки через припинення кровопостачання пухлини.
Так, це тільки початок. Але він, безсумнівно, багатообіцяючий.