Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Ідеальне відновлення після інсульту. Історія нашого пацієнта

Нещодавно у нашого пацієнта Станіслава Юрійовича стався інсульт. В Медичний дім його привезли в надважкому стані. Але попри все, ця історія з хепі-ендом – Станіслав Юрійович виписався додому буквально за кілька днів, причому без наслідків, які б нагадували йому про інсульт.

В лікуванні інсульту головне – вчасність

«Я прийшов на роботу і впав прямо перед своїм кабінетом. Мої підлеглі все зрозуміли, і буквально за 15 хвилин мене доставили в лікарню», – згадує події того дня Станіслав Юрійович. – Я потім із лікарем говорив, і він сказав, що якби ще півгодини-годину, то все».

І це не перебільшення. Річ в тому, що у нашого пацієнта через анатомічні особливості головного мозку симптоми інсульту розвивались швидше, ніж у інших. Коли він приїхав в лікарню, ліва сторона його тіла вже була знерухомлена, тобто розвинулась плегія, були порушення свідомості та оглушення. Ось як це пояснює ендоваскулярний хірург Костянтин Хацько:

«Якщо людині від народження, умовно кажучи, не пощастило з анатомією, і в неї немає колатерального сполучення між артеріальними системами лівої та правої півкулі або воно недостатнє, то ішемічна симптоматика розвивається набагато швидше. А в лікарів набагато менше часу на те, щоб зреагувати. Це був саме такий випадок».

Втім час вдалось обігнати – і колегам нашого пацієнта, які не вагались і правильно зреагували, і лікарям, які швидко надали необхідну допомогу.

«Оскільки пацієнт звернувся протягом менш, ніж година від початку симптомів, не встигла розвинутися повноцінна ішемія. Йому зробили КТ-ангіографію і виявили, що у нього тромбоз першого сегменту середньої мозкової артерії, який міг призвести до важкого інвалідизуючого чи навіть летального інсульту», – розповідає невролог Микола Петренко.

Бриджинг-методика в Медичному домі

Лікарі прийняли рішення провести одночасно тромболізис з тромбаспірацією. При першій процедурі тромб розрихлюється та частково розчиняється за допомогою медикаментів, при другій – видаляється оперативним втручанням. Таке поєднання методик широко використовується в міжнародній практиці і називається Бриджинг-терапія – згідно з даними досліджень вона дає найкращі результати в плані успішності операцій. І на цей раз теж не підвела – буквально наступного дня після її проведення у Станіслава Юрійовича приблизно на 70% відновилися сила м’язів та чутливість у кінцівках. За декілька днів його стан покращився настільки, що він більше не потребував стаціонару, тож його виписали додому.

Лікування та діагностика гострого інсульту в Медичному домі – КТ-ангіографія, лабораторні аналізи, тромболізис/тромбаспірація/тромбекстракція, перебування в стаціонарі в гострому періоді – проводиться за рахунок держави, оскільки за цим напрямком Odrex законтрактований з НСЗУ.

Радимо запам’ятати симптоми інсульту, щоб мати змогу надати вчасно допомогу. В цьому допоможе абревіатура FAST:

  • F – Face (обличчя). Неможливо посміхнутись, один куточок рота опускається, обличчя виглядає асиметричним.
  • A – Arm (рука). Неможливо піднести обидві руки – одна з них опускається.
  • S – Speech (мовлення). Важко говорити, мовлення нерозбірливе.
  • T – Time (час). Якщо хоча б один із симптомів є, треба негайно викликати швидку допомогу!

Також при інсульті може бути сильний головний біль, погіршення зору, порушення координації.

Приймальне відділення на Розкидайлівській, 69/71 приймає через будь-яку державну чи приватну швидку допомогу. Повідомте лікарів, що плануєте госпіталізуватися до Odrex. Або викликайте швидку Odrex за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора.