Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Метаморфози без неврозів: ранній клімакс

Діагноз «ранній клімакс» — зовсім не радісна звістка. Однак неприємностей, пов’язаних із завершенням дітородного періоду, можна уникнути — якщо знати про його наближення і вчасно вжити необхідних заходів.

Консультує Гнатенко Ольга Володимирівна, гінеколог.

Якщо природа поскупилася

Вік настання менопаузи визначений генетично — в середньому, це 50 років. Однак у деяких жінок в організмі спочатку закладена невелика кількість яйцеклітин, і їх запас вичерпується раніше.

Така особливість стає бідою, коли дітонародження відкладають на пізніший період. Щоб в 30-40 років не зіткнутися з приголомшливою звісткою про неможливість стати матір’ю, необхідно заздалегідь пройти обстеження і скоригувати життєві плани відповідно до його результатів. Дослідження гормонального фону і УЗД здатні дати точну відповідь на питання про репродуктивний потенціал.

Мінімізуємо зовнішні ризики

Крім генетики, ранній клімакс здатні спровокувати аутоімунні захворювання, недуги, які вимагали хірургічного втручання і вплинули на яєчники, наслідки специфічної онкотерапії, перенесені інфекційні захворювання. Доповнюють перелік фактори, які можливо — і необхідно! — взяти під контроль: куріння, стреси, перевтома, жорсткі дієти.

Коли загублений «естрогеновий щит»

При зниженні рівня жіночих статевих гормонів починають проявлятися характерні симптоми менопаузи. За поступовим припиненням місячних можуть виникнути приливи жару, слабкість, погіршення пам’яті, емоційна нестабільність. Далі — ймовірні проблеми з сечостатевою системою, збільшення ваги, швидке зовнішнє старіння. Також зростає ризик серцевих захворювань і остеопорозу.

Продовжити молодість

Що робити? З віком збалансоване харчування, раціональні фізичні навантаження і повноцінний відпочинок з розряду добрих порад переходять в категорію життєво важливих рекомендацій. Обґрунтованим методом боротьби з дефіцитом гормонів є замісна терапія. Препарати, підібрані гінекологом, допоможуть відстрочити настання менопаузи або ж мінімізувати її наслідки.

Головне — звернутися за допомогою при перших змінах в самопочутті, а ще краще — зробити регулярні візити до гінеколога доброю звичкою.