Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

МРТ з медикаментозним сном дітям у Медичному домі Odrex

Дітям будь-якого віку дуже складно всидіти дома навіть кілька хвилин. Що ж робити, якщо лікар призначає МРТ, і для встановлення діагнозу необхідно цілу годину лежати, не рухаючись? У Медичному домі Odrex у таких випадках застосовується медикаментозний сон (седація).

Дитячий анестезіолог Микола Біляков розповів про те, як відбувається седація для дослідження МРТ у дітей, а також про правильну підготовку до процедури.

Перед початком процедури дітям без винятку роблять електрокардіограму. Якщо у малюка є вади розвитку серця, то, крім ЕКГ, потрібно обов’язково зробити ехокардіографію (УЗД серця). Якщо ж призначили діагностику із введенням контрастної речовини, то необхідно здати аналізи крові на креатинін та сечовину — вони мають бути ранковими чи зроблені максимум за добу до дослідження.

Дуже важливо розповісти анестезіологу про всі супутні захворювання (наприклад астма або обструктивний бронхіт) для того, щоб уникнути негативних наслідків, а лікар зміг правильно підібрати препарат з огляду на ці особливості.

Найчастіше вводиться пропофол — його використання зменшує ризик блювання, а з організму препарат виходить вже через 40 хвилин разом із сечею — для цього одразу після процедури потрібно пити більше рідини.

Для будь-якої анестезії необхідно дотримуватись режиму харчування та пиття:

• Діти від 0 до року — останнє годування за 4 години, а прийом води за 4 години,
• Діти від року до 6 років — останній прийом їжі за 6 годин, а води за 4 години,
• Діти старше 6 років — останній прийом їжі за 6-7 годин, а води за 4 години.

Якщо дитина систематично приймає протисудомні ліки, то це можна зробити, запивши невеликою кількістю води і повідомивши про це лікаря.

Наслідки недотримання зазначеного режиму харчування можуть бути досить серйозними: кислотність в організмі підвищується, шлунковий сік потрапляє в трахею та легені і як наслідок — виникає синдром Мендельсона (дихальна недостатність через опік слизової оболонки трахеї та бронхів шлунковим вмістом).

Під час проведення МРТ дитина спить, укрита теплим пледом. Шум їй не заважає. Анестезіолог знаходиться поруч і спостерігає за її диханням та загальним станом. Після дослідження малюк прокидається практично відразу і через 20-30 хвилин він повністю відходить від анестезії.