Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!
В цьому розділі можуть зустрічатись відверті сцени, зображення ран і хірургічних операцій. Вразливим людям рекомендуємо утриматись від перегляду.

Незвичний діагноз під маскою кишкової інфекції. Історія пацієнтки дитячого хірурга Михайла Тернавського

Днями Єві встановили VAC-апарат, щоб пришвидшити загоєння післяопераційної рани. А оскільки він позбавляє від потреби щодня приїздити на перев’язки, то наступна наша зустріч відбудеться не раніше, як за тиждень. Проводимо пацієнтку з мамою додому, обіймаємось і робимо фото на пам’ять про 12 днів її лікування — щоб розповісти про неабиякий хірургічний випадок, який спіткав дівчинку.

«14 серпня у моєї Єви другий день народження, – розповідає Ольга, мама нашої пацієнтки. – Вона відпочивала на дачі у бабусі, почав боліти живіт. Ми подумали, що то через ротавірусну інфекцію, бо майже всі в нашому оточенні якраз її перенесли. Біль в неї був не сильний, лише трохи піднялась температура. За деякий час я приїхала, пропальпувала – праворуч при натисканні в неї не боліло, тільки ліворуч та знизу».

Дівчина приймала ліки від ротавірусної інфекції та збивала температуру, але симптоми не проходили. Зрештою зранку вона відчула гострий різкий біль в животі, а на термометрі побачила позначку «40». Родина терміново виїхала в Odrex.

«Зустріли в приймальному відділенні, прийшов хірург, діагноз йому був зрозумілий. Нас перевели у стаціонар та почали готувати до операції. Якщо чесно, я все одно думала, що то скоріше за все кишкова інфекція», – згадує Ольга той важкий день.

«Черговий педіатр викликав мене в приймальне відділення, ми оглянули пацієнтку, в неї – гострий апендицит та перитоніт. Почали готувати її до операції», – пояснює причину сильного болю у пацієнтки дитячий хірург Михайло Тернавський. Втім, виявилось, що це не всі «сюрпризи».

Дитячий хірург, хірург-онколог Михайло Сергійович Тернавський

У Єви виявився апендикулярний абсцес досить великого розміру, у який залучена клубова кишка, сліпа кишка, маткові труби, матка, сечовий міхур та тазова очеревина. Абсцес лопнув і гній потік у черевну порожнину. Звідси і різкі виражені болі в животі. Від моменту, коли почав боліти живіт, і до моменту госпіталізації минув тиждень. Але річ в тому, що у дитини виявилось нетипове розташування червоподібного відростка – тазове. А усі нетипові форми апендициту у 100% випадків оперують у фазі ускладнення – абсцесу чи перитоніту. При атипових апендицитах живіт болить зовсім інакше, не так, як зазвичай — тому мати дівчинки спочатку й не підозрювала апендицит.

Єву прооперували та продренували їй черевну порожнину. Втручання було досить складним, тож пацієнтку довелось після операційної перевести до відділення інтенсивної терапії.

«Дитини не було годину, дві, три, потім мені зателефонували та сказали, що вона в реанімації. Вийшов лікар, показав мені результати операції, я була шокована. Ми реально мало не втратили дитину. Оперативність та дії Михайла Сергійовича та всього персоналу оперблоку її врятували, – розповідає Ольга. – Що мені сподобалось у відділенні інтенсивної терапії – ніхто нічого від мене не приховував, все розповідали, як є, я мала змогу перебувати поряд з дитиною, це її дуже підтримувало психологічно. Зрештою, на 4 день через знервованість в мене стався напад панкреатиту, але й мене не залишили без допомоги. Санітари, інтерни, лікарі, медсестри, всі працівники Odrex – усі приділяли нам увагу. Я дуже вдячна!»

Єва з Ольгою продовжили лікування в стаціонарі, відновлювались в одній палаті, донька – після операції, мама – після нападу панкреатиту. Їх виписали на 12 день, а коли стан дівчини покращився, їй встановили VAC-апарат для ліквідації порожнини абсцесу та швидшого загоєння післяопераційної рани.

Над одужанням Єви працював дитячий хірург Михайло Тернавський та дитячі анестезіологи Максим Очеретний та Микола Бєляков.

Детальніше про дитячий стаціонар. Дитяча хірургія доступна 24/7.

Записатись на консультацію Михайла Сергійовича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.