Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Історії пацієнтів, які перенесли операцію на серці

Володимир Олександрович і Віктор Сергійович живуть по різні боки Дніпра: один — з Миколаївської області, інший — із Запорізької. І ніколи б не зустрілися, якби не зіткнулися з проблемами серця. Але обидва вони перенесли інфаркт, обидва звернулися до кардіохірурга Дмитра Турлюка та обидва пройшли через аорто-коронарне шунтування серця — з різницею в один день. Разом лежали в палаті, разом одужували й разом погодилися розповісти свої історії.

Володимир Нужин

У мене були сильні болі в серці, не міг навіть ходити. Виявилося, що ще в грудні 2017, у віці 70 років, я «на ногах» переніс інфаркт. Стало питання про лікування в клініці, де співвідношення ціни і якості було б оптимальним. І ось зі свого Южноукраїнська я відправився на розвідку спочатку до Миколаєва, потім до Києва.

Тут, в Одесі, у мене вчиться онука. Вона мені каже: «Діду, спробуй поїхати в Odrex». Я поїхав, переговорив тут з усіма і мені одразу сподобалося тутешнє ставлення до людей.

Все-таки діагностика — це велика річ. Коли мені провели коронарографію, з’ясувалося, що хлопець, тобі-то треба шунт ставити. Артерія була настільки забитою, що відновленню не підлягала — тому не можна було провести стентування. Вважаю, що Odrex — майбутнє медицини: до цього мені півроку не могли поставити діагноз, і тільки в Odrex визначили, що у мене не набряк легенів, а інфаркт міокарда.

Прооперували мене в п’ятницю — провели міні-інвазивне мамарокоронарне шунтування на серці, не зупиняючи його, — а у вівторок я вже виписався. Мій лікар, Дмитро Турлюк, — молодець, більше б таких лікарів, так було б менше нас — хворих.

Операция на сердце

Коментар фахівця

Дмитро Турлюк, кардіохірург, завідувач кардіохірургічного відділення

У пацієнта відбулася посттромботична оклюзія передньої міжшлуночкової артерії з розвитком інфаркту міокарда в цьому басейні. Завдяки тому, що у нас в арсеналі є міні-хірургія, ми змогли настільки мінімізувати травму від операції, що Володимир на третю добу зміг виписатися. Він прекрасно переніс післяопераційний період. Тепер у нього є можливість вести будь-який фізичний спосіб життя. Такий «ідеальний» післяопераційний період трапляється рідко — можливо, це сталося завдяки тому, що він вже встиг настраждатися раніше, ось і спрацювало провидіння згори. Адже більшу частину свого життя Володимир присвятив хворій доньці.

Віктор Ядчишин

Мене турбувало серце, і як виявилося — це інфаркт. Потрапив в обласну лікарню (сам я із Запорізької області), а там сказали, що необхідна операція. В інтернеті ми наткнулися на одеську клініку Odrex. У неї були хороші відгуки, тому ми вирішили сюди приїхати.

Дмитро Вікторович, хірург, який мене прийняв, сказав, що все буде нормально. Мені провели аорто-коронарне шунтування на серці, що працює. Коли я прокинувся після операції, здивувався, що все так швидко минуло, немає болю, самопочуття хороше.

Після операції я провів у реанімації два дні. Тут відмінне обслуговування і відмінно годують. Лікарі, які тут працюють, роблять все, щоб пацієнт швиденько одужав і звільнився. Дякую Дмитру Вікторовичу — він хороший хірург, навіть пише книги. Я ніколи не бачив такої клініки, як тут, в Одесі — такої гарної і затишної.

Коментар фахівця

Дмитро Турлюк, кардіохірург, завідувач кардіохірургічного відділення

Віктор Ядчишин для нас був складним пацієнтом. Він поступив до нас не тільки зі своїми серцевими питаннями, ми виявили у нього сечокам’яну хворобу. Камінь в лівому сечоводі блокував відтік сечі. На тлі прийому антиагрегантів в аналізі сечі була велика кількість еритроцитів. Операція в таких умовах могла б призвести до серйозних наслідків з боку сечовидільної системи. Залишати пацієнта зовсім без препаратів було небезпечно, адже за місяць до звернення в Odrex він переніс обширний інфаркт — й все це при серйозному віці — 69 років.

Проте нам вдалося провести шунтування, не зупиняючи серце. Це дало можливість уникнути небажаних наслідків — синдрому пост-штучного кровообігу: коли збільшується запалення, що виявляється посткардіотомним синдромом у вигляді різних плевритів, перикардитів.

Та й під час операції, Віктор Сергійович поставив перед нами непросте завдання: коли ми виділили радіальну артерію (а ми прихильники повної артеріальної реваскуляризації), виявилося, що вона з медіакальцинозом, що буває в одному випадку зі ста. Проте всі три шунти — два артеріальних і один венозний — добре прижилися.

Будь-яка операція на серці — свого роду велика травма для організму. І, як правило, після великої травми пацієнт зіштовхується з проблемами легенів, плевральної порожнини, порушеннями ритму. Ускладнення можуть бути всілякими, щоб запобігти більшості з них — потрібна досвідчена команда, де кожен знає, на які точки впливати під час операції та після неї.