Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!
В цьому розділі можуть зустрічатись відверті сцени, зображення ран і хірургічних операцій. Вразливим людям рекомендуємо утриматись від перегляду.

Гострий інфаркт. Історія лікування нашої пацієнтки

Ларисі Павлівні раптово стало зле, вона викликала швидку. Про те, що причиною поганого самопочуття може бути інфаркт, жінка й не підозрювала. Але зміни на ЕКГ показали, що скоріше за все, це саме він. У стані середньої важкості Ларису Павлівну терміново госпіталізували в Odrex.

«Як тільки мене привезли, біля мене моментально опинились люди. Кожний медпрацівник робив свою роботу – хто кров брав, хто тиск виміряв. У мене було враження, що це все відбувається не зі мною, що я просто спостерігаю, наче фільм дивлюсь», – згадує Лариса Павлівна.


Кардіолог, пульмонолог Наталя Лукомська

Пацієнтка відповідала на питання та орієнтувалась в просторі, але її стан був не найкращим: больовий синдром, нестабільна гемодинаміка зі схильністю до високого тиску і відчуття нестачі повітря. Жінку відвезли в операційну, щоб виконати коронарографію. Дослідження показало, що є 70% стеноз основного стовбура лівої коронарної артерії, стеноз передньої низхідної артерії, 70% стеноз огинаючої артерії і тромбоз початкового відділу правої коронарної артерії.

Завідувач відділення інтервенційної радіології Костянтин Хацько та операційна сестра Лариса Чебан

«Враховуючи зміни на ЕКГ (ознаки ішемії міокарда – порушення кровопостачання), больовий синдром та підвищення тропоніну І, пацієнтці поставили попередній діагноз – гострий коронарний синдром. Інтервенційний радіолог Костянтин Хацько виконав коронарну ангіографію, в результаті виявили дефект наповнення в правій коронарній артерії. Задля відновлення кровопостачання задньої стінки серця встановили стент – це значно скоротило термін відновлення пацієнтки, посприяло позитивному перебігу захворювання та нівелюванню важких ускладнень», – пояснює кардіолог, пульмонолог Наталя Лукомська.

«Коли лікар увійшов в операційну, увімкнули легкий джаз. Почалась операція. Я була у свідомості і все бачила на екрані, це було дуже цікаво. Я виконувала всі вказівки лікарів, мене навіть похвалили, що все робила правильно», – ділиться враженнями від хірургічного лікування серця наша пацієнтка.

Анестезіолог Ольга Паланіч

І хоча Лариса Павлівна перебувала у свідомості, але їй все одно надавалась анестезіологічна підтримка. Анестезіолог Ольга Паланіч під час операції вводила знеболювальне, контролювала стабільність серцевої діяльності, тиску, ритму, пульсу, дихання, сатурації та лабораторних показників, і в будь-яку хвилину була готова скоригувати їх у разі потреби.

«Основне завдання анестезіолога – забезпечити безпеку пацієнта. Це фактично гасло нашої служби. В нашому випадку, поки хірург відновлював кровообіг, анестезіолог робила все, щоб мінімізувати ризики тяжких ушкоджень міокарда. І, звичайно, ще й підтримувала психоемоційний стан пацієнтки, – розповідає Ігор Йовенко, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії. – І дуже важливо в цій історії те, що пацієнтка вчасно звернулась по допомогу. Час має значення при лікуванні інфаркту».

Лариса Павлівна лікувалась за програмою НСЗУ, за якою послуги сплачує держава. Це стало можливим завдяки тому, що Медичний дім законтрактований за напрямком лікування гострих інфарктів з НСЗУ. Жінку вже виписали додому та надали рекомендації для подальшого лікування.

Детальніше про кардіохірургію в Медичному домі.

В ургентних випадках можна викликати швидку допомогу Odrex за коротким номером 9000 або самостійно звернутись в приймальне відділення по вулиці Розкидайлівська, 69/71. Також Медичний дім госпіталізує пацієнтів з будь-якої швидкої допомоги – варто лише повідомити лікарям про намір лікуватись в Odrex.