Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Пацієнт Медичного дому Ігор Лопаненко про фізіотерапії, відносинах з лікарем і Одесі

Киянин Ігор Лопаненко приїхав в Медичний дім, щоб пройти курс фізіотерапії. Ми розпитали його про процедури, погляди на нововведення в лікуванні і те, якими повинні бути відносини між лікарем і пацієнтом.

img_7643

Слово пацієнту

Я працюючий пенсіонер, програміст, майже 50 років стажу. Але головне – я киянин і я приїхав в Одесу. Мені 66, і до цього часу встиг накопичитися цілий спектр хвороб. Основна проблема – це серйозні грижі на хребті: вони передавлюють судини, нерви і викликають багато проблем: важко ходити, атрофуються м’язи.

Десь шість років тому я почав проходити регулярні курси лікування – в Києві. Тоді курс лікування включав в себе як крапельниці і звичну терапію, так і фізіопроцедури. Так я потрапив до Юрія Олексійовича Залізняка.Після перших процедур я відчув себе набагато легше. Процедури потрібно повторювати регулярно – і дійсно, десь через дев’ять місяців стан трохи погіршується, тоді я знову проходжу курс, і через три тижні починаю відчувати позитивний ефект.

blog-2017-nov-physio-02

Про те, як ставитися до змін і нововведень

Так вийшло, що Юрій Олексійович переїхав сюди, отримав роботу в Odrex. В цей час я проходив процедури в іншого лікаря, і було погіршення. Тому я спеціально приїхав сюди, щоб пройти курс фізіотерапії. Коротко … він допомагає. Вважаю, в цей раз буде також.

Я приїхав не сам, а привіз свою дружину – не тільки тому, що мені з нею приємніше їздити, а й для того, щоб вона в перший раз пройшла курс лікування.

В Одесі я вперше. Найсмішніше, що місто мені сподобався. Перші кілька днів, коли приїжджаєш в Одесу, вона здається дуже дивною. В Одесі дуже багато старих будинків, які знаходяться між життям і смертю, і новобудов, які його, скажімо так, не прикрашають. І при цьому в Одесі є якесь своє власне, внутрішнє відчуття, яке об’єднує всіх цих дуже різних, які живуть тут людей. І швидко починає здаватися, що місто має бути саме таким.

Юрій Олексійович відноситься до дуже цікавого типу людей. Частково я сам такий. Це люди, які просто не можуть погано робити свою роботу.

Їх не так багато, таких людей, але вони зустрічаються. Кожен вирішує це питання по-своєму. Ось Юрій Олексійович просто не стоїть на місці – він вчиться. Це безперервне навчання, безперервне дослідження нових методів фізіотерапії і реабілітації. Що було б страшно і небезпечно, якщо б не одна обставина, яке я з’ясував ще при нашій першій зустрічі: він все-таки користується головним принципом «не нашкодь».

blog-2017-nov-physio-01

Про те, як змінювалися курси фізіотерапії

Це шостий раз, як я проходжу процедури у Юрія Олексійовича, і кожен раз він вносить в курс деякі видозміни. Тому що це неминуче. Він дізнається щось нове і намагається використовувати це на благо. Уже третій або четвертий курс — обов’язкова магнітотерапія. У неї дійсно немає особливих протипоказань і вона покращує стан. Останні чотири або п’ять процедур – ХІВАМАТ-терапія. Тут ця процедура взагалі дуже особлива і дивна: по-перше, вона дуже приємна, по-друге Hivamat-терапія дає якусь спільність з лікарем

Я проходжу ще й індивідуально підібрані процедури, пов’язані з проблемами хребта. Колись ми починали з електрофорезу, а зараз використовуємо ультразвук.

Кожен раз змінюється вигляд і склад процедур – в залежності від стану здоров’я та самопочуття, або тому, що лікар дізнається щось нове і починає застосовувати. Цей візит відрізняється від всіх інших – додана процедура тейпування. Вона допомагає м’язам, особливо літніх людей, виконувати правильно свої функції. Ефект дає абсолютно точно, наскільки довготривалим він буде – подивимося, але я так вважаю, що буде.

Добре, коли у лікаря встановлений контакт з пацієнтом. Бо лікування захворювань залежить не тільки від лікаря, але і від пацієнта, того, наскільки вони один з одним комунікабельні.

blog-2017-nov-physio-03