Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Поетеса і журналістка Тетяна Милимко на щепленні у сімейного лікаря

«Мої діти щеплені, і в ситуації, коли є ризик захворіти, я вирішила пройти ревакцинацію у лікаря, якому довіряю!»

Тетяна Милимко, друг Медичного дому, поетеса і журналістка, ведуча 7-го каналу, уклала декларацію з сімейним лікарем Валентиною Яджиной. І минулого тижня Тетяна пройшла ревакцинацію від дифтерії і правця, а також вакцинацію від грипу в Медичному домі Odrex.

Наші сімейні лікарі проводять вакцинацію за національним календарем безкоштовно для пацієнтів, які підписали декларацію. Серед таких щеплень — АДП-М: дорослим потрібно робити щеплення від дифтерії і правця кожні 10 років. Міністерство охорони здоров’я часто говорить про низький рівень охоплення щепленнями від цих інфекцій в Україні: вакциновані тільки 70% дітей, дорослих — ще менше. У 2018 кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення.

Чому щеплення від дифтерії і правця варто зробити саме зараз?

У цьому році кількість людей, які захворіли на дифтерію, збільшилася в рази. Раніше за рік фіксувалися поодинокі випадки захворювань. Тепер кількість хворих збільшилася: два-три на тиждень. Адже щоб створити колективний імунітет потрібно збільшити охоплення щепленнями до 95-97% у всіх вікових категоріях — в цьому випадку поширення хвороби стає неможливим.

Зараз слушний момент, щоб відшукати свій прищеплювальний лист і перевірити, яких вакцинацій або ревакцинацій вам не дістає. А якщо інформація загубилася або календар порушений — то прийти на прийом до сімейного лікаря або терапевта і спланувати вакцинацію разом з ним. Тим більше, що завдяки медичній реформі це можна зробити абсолютно безкоштовно. Детальніше про укладення декларації з НСЗУ в Медичному домі Odrex читайте за посиланням.

Де знайти Календар щеплень?

Обов’язкові щеплення визначає Міністерство охорони здоров’я України (подивитися його можна тут). А ось розширену вакцинацію варто обговорити з лікарем, якому ви довіряєте. Від багатьох відомих нам захворювань давно є вакцини: грип, вітрянка, ВПЛ, але, на жаль, не всі з них поширені в Україні. Ми з командою Медичного дому зібрали в один великий календар обов’язкові і рекомендовані щеплення. Календар щеплень включає в себе кілька розділів: щеплення за віком, які включені до Національного календаря, щеплення за станом здоров’я, рекомендовані щеплення, щеплення за епідемічними показаннями.

Записатися на прийом можна за номером +38 (048) 730-00-30 або через форму «Запишіться на прийом» на нашому сайті.