Чому виникає парез та, які його складнощі
У кожного втручання є свої ризики. При виконанні операції на щитоподібній залозі, яких в Україні роблять близько 11 тисяч на рік, ризик виникнення парезу враховується. Здебільшого проблема виникає у 1-2% прооперованих пацієнтів і пов’язана вона з пошкодженням зворотного гортанного нерва. Цей нерв відповідає за рух м’язів гортані та голосових зв’язок, що й дає нам змогу говорити.
Коли нерв пошкоджений, виникає зміна голосу або його втрата, що позначається на соціальному житті пацієнта. Також вони можуть поперхуватись, але найбільшою можливою проблемою може стати порушення дихання, яке загрожує життю. Подібний стан може потребувати встановлення трахеостоми. Це трубка, яка хірургічним методом встановлюється на передній стороні шиї та дозволяє пацієнту дихати. Але її наявність — це також не панацея, тому що може супроводжуватись приєднанням вторинної інфекції та її поширенням.
Травма буває різною, якщо нерв перетнутий неповністю, то десь за півроку консервативного лікування наступає поліпшення. Лікування містить медикаментозну терапію та виконання спеціальних вправ.
У разі повного перетину нерва шлях передачі нервового імпульсу механічно перерваний, ніби перерізаний електричний дріт. Для відновлення роботи потрібно відновити його цілісність та провідність. Це дозволить м’язам гортані та голосовим зв’язкам знову рухатись та виконувати свої основні функції.
Це і є — параліч гортані, що означає незворотне без спеціального лікування ураження. Діагноз можна встановити пацієнтові за 3-6 місяців з моменту операції та ускладнення. Якщо не було покращень функцій фонації та дихання.
Хірургічна корекція проблеми
Для відновлювальної операції потрібно обрати найбільш фізіологічний метод — реіннервація гортані. Такі операції виконуються завдяки мікрохірургічній техніці. Суть полягає у тому, щоб з’єднати кінці перерваного нерва або приєднати «донорський» нерв. Для цього використовують нерви із шийного сплетіння, або під’язичний, зовнішню гілку верхнього гортанного чи діафрагмальний нерви.
Методів реіннервації є декілька, вони розрізняються від тяжкості та ступеня порушення функцій, тобто наскільки виражені проблеми з мовленням та диханням. Методом вибору є селективна реіннервація. При такому втручанні можливо відновити тонус м’язів, що відповідають за роботу голосових зв’язок. Та покращити рухливість голосової складки для покращення відкриття гортані.
Після проведеної операції потрібно почекати, поки нервові клітини проростуть від місця «підведення» нерва до м’язів гортані, щоб функції відновились. Скільки триватиме процес, залежить від конкретного організму. Спостерігають динаміку відеоендоскопічно та з часом стануть помітними покращення та повернення голосу.
Операція досить складна, містить безліч нюансів та є унікальною для України. Через саму анатомічну структуру, складнощі, спровоковані першим втручанням та рубцювання тканин.
В Odrex такі операції проводяться завдяки умілій команді хірургів: ендокринний хірург Odrex — Анастасія Сергієва та доктор медичних наук, запрошений спеціаліст — Володимир Паламарчук. Не менш важливі і умови, в яких проходить лікування: в Медичному домі Odrex можна виконати все необхідне доопераційне обстеження. Втручання проводиться новітніми методиками методами, з допомогою обладнання у сучасній операційній. Пацієнт надалі перебуває у комфортному стаціонарі, де про нього дбає кваліфікований персонал. А також пацієнт не залишається наодинці на етапі реабілітації. Ми завжди поруч та допоможемо.
Записатись на консультацію хірурга в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.