Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Як підготувати дитину до здачі аналізів

Рано чи пізно будь-які батьки зіштовхуються з необхідністю здачі аналізів для дитини. Як звести стрес від цієї процедури до мінімуму?

По психологічній підготовці дитини консультує Анна Марченко, сімейний психолог.

  • Озбройтеся знаннями. Заздалегідь поясніть, для чого здають аналізи і як вони допомагають залишатися здоровими. Можна в ігровій формі розповісти та показати дитині (наприклад, на іграшці), як і куди будуть робити укол. Якщо дитині належить забір крові, розкажіть йому історію про те, як роблять укол, разом проведіть процедуру іграшці. Потім улюблену іграшку можна взяти з собою — в оточенні звичних речей дитині буде впевненіше і безпечніше. А ось лякати тим, що буде, якщо укол не зробити, або, навпаки, говорити, що це не боляче і ніхто не боїться, точно не варто.
  • Виберіть правильний час. Аналізи краще здавати вранці. Спланувати похід в клініку краще так, щоб дитина не була стомлена після тривалої дороги або фізичного навантаження.
  • Підготуйтеся заздалегідь. Наприклад, забір крові проводиться натщесерце. За добу необхідно виключити з раціону жирну, гостру їжу. За півгодини до здачі аналізу дитині можна випити склянку води. У немовлят забір крові проводиться в перерві між годуваннями.
  • Будьте поруч тільки тоді, коли це дійсно необхідно. Це питання вирішується індивідуально, залежно від поведінки дитини. У будь-якому випадку — дитина повинна знати, що батьки поруч і готові в будь-яку хвилину підтримати, обійняти і заспокоїти.
  • Не забудьте похвалити. Дитина це заслужила. Пам’ятайте, здача аналізів — не покарання, а процедура, необхідна для точної постановки діагнозу і коректного лікування.

Ми намагаємося організувати роботу кабінету забору аналізів так, щоб здавати їх було максимально комфортно. Наприклад, використовуємо периферичний катетер — метелика, завдяки якому забір крові з вени проводиться швидше і менш болісно.