Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Що потрібно знати про затримку сечовипускання? Консультує уролог Медичного дому Odrex — Тамара Гіоргадзе

Затримка сечовипускання — це комплекс симптомів, при якому виникає відчуття переповненого сечового міхура, що супроводжується важкістю, болями в області сечового міхура та постійним бажанням мочитись.

Про таку делікатну тему, як затримка сечовипускання, ми поспілкувались з урологом Медичного дому Odrex — Тамарою Гіоргадзе.

Затримка сечовипускання буває гостра та хронічна, відбувається вона з різних причин:
• наслідки операцій на органах малого тазу, травматичних пологів або абортів,
• звуження просвіту, пухлини або аномалії сечівника,
• у чоловіків — простатит, гіперплазія, склероз, рак простати,
• у жінок — захворювання центральної нервової системи, травми або пухлини головного та спинного мозку,
• травми сечостатевої системи,
• мочекам’яна хвороба.

Стандартна добова норма виділеної сечі у людини — один-два літри. Це приблизно 60-75% від кількості всієї випитої рідини.

Щоб очистити організм від всіх продуктів метаболізму, обсяг виділеної сечі повинен бути не менше 500 мл. Це означає, що за день людина повинна споживати не менше 800 мл рідини.

Найчастіше затримка протікає в хронічній формі: якщо на на початкових етапах після сечовипускання в сечовому міхурі залишається 20 мл сечі, то з часом ця кількість тільки зростає. При цьому більш гостра форма недуги настає раптово — в такому випадку у людини взагалі не виходить помочитися. Це може супроводжуватися додатковими симптомами — болем внизу живота, загальною слабкістю, підвищенням температури тіла, блювотою, нудотою.

Як і з будь-яким іншим захворюванням, при перших ознаках затримки сечовипускання варто негайно звернутися до фахівця — патологія, виявлена ​​на ранній стадії, набагато краще піддається лікуванню.

У таких випадках допомогу надає уролог. При першому візиті лікар вислуховує скарги, вивчає анамнез здоров’я та оглядає пацієнта. Правильна діагностика дуже важлива, адже вилікувати цю патологію можна тільки прибравши її першопричину.

Щоб не допустити виникнення патології лікарі рекомендують проходити регулярні профілактичні огляди. У групі ризику — чоловіки після 45 років та жінки, які перенесли велику кількість пологів, робили аборт або інші гінекологічні операції, а також люди, які страждають від захворювань органів малого тазу.

Записатись на консультацію уролога в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, форму на сайті або за номером +38 (048) 730 00-30.