Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Стрес бюсту – не друг

Мастодинія – неприємні, а то й болісні відчуття у грудях – може виникати з багатьох причин, серед яких не останнє місце посідає надмірна знервованість. Консультує Денис Васильович Карпегін, хірург-онколог (мамолог)

У неспокійному ритмі

Молочні залози дуже чутливо реагують на коливання гормонів. Імовірність негараздів зростає під час найбільших гормональних зрушень – у періоди статевого дозрівання, вагітності або ж згасання репродуктивної функції. Та є й такі жінки, для яких дискомфорт стає вірним супутником навіть на тлі щомісячних гормональних «гойдалок». І добре, якщо йдеться лише про незначну набряклість та надмірне підвищення чутливості – а якщо про біль? Тоді підозри на найгірший із можливих діагнозів лякають, і страх запускає новий виток гормональних перипетій.

А якщо це «від нервів»?

Може бути й так. Іноді саме переживання стають першопричиною гормонального збою, який, у свою чергу, призводить до мастодинії. Виною всьому – стресові гормони, зокрема кортизол. Під його дією змінюється робота яєчників та щитовидної залози, і на тлі дисбалансу страждають молочні залози. Чи достатньо повірити у формулу «заспокоюсь – і все минеться?» Подекуди, можливо, й так. Втім, немає, мабуть, жодної людини, яка б у відповідь на пораду «не нервуй!» умить почала випромінювати спокій.

Онколог-мамолог Денис Карпегін

Тому діяти потрібно послідовно:

  • По-перше: чітко окреслити проблему. Будь-який біль у грудях – це привід звернутися до лікаря. Найнадійніший спосіб довідатися про стан молочних залоз – зробити УЗД (до 40 років) або мамографію (після 40 років). Пам’ятаймо: що раніше мамолог побачить небезпечні зміни, то більше у пацієнтки шансів на одужання. Якщо ж небажаних новоутворень немає, викреслюємо онкодіагноз, зітхаємо з полегшенням… І продовжуємо рухатися далі, аби уникнути появи чи розвитку доброякісних новоутворень – кіст та фіброаденом.
  • По-друге: звернутися до ендокринолога. Підступу можна очікувати і від гіпофізу, і від щитовидки, і від наднирників, і від яєчників. Тому слід зробити аналіз на рівень гормонів та перевірити роботу ендокринних органів. У разі якщо аналізи будуть у нормі, достатньо буде препаратів, які прискорюють обмін речовин у тканинах молочних залоз, сприяють відтоку лімфи та зникненню болю.
  • По-третє: порадитися з психоневрологом. Соматичні чинники викреслені? Час припустити, що першопричина дискомфорту таки лежала у психологічній площині. Спеціаліст порадить, як узяти переживання під контроль. І не просто покращити настрій, а й убезпечити від руйнівного впливу гормонів стресу організм у цілому і на груди зокрема.

Записатися на консультацію до мамолога ви можете за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.