Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Всесвітній день боротьби з інсультом

За даними статистики Всесвітньої організації охорони здоров’я, інсульт знаходиться на другому місці серед причин смертності після гострих захворювань серця.

Сьогодні інсульти зустрічаються не лише у людей похилого віку. І про профілактику, ознаки та лікування повинен знати кожен — щоб швидко допомогти тому, хто опинився поруч, або навіть самому собі.

Щорічно 29 жовтня у всьому світі відзначається День боротьби з інсультом. Мета його проведення — в інформуванні про профілактику захворювання, а також своєчасну діагностику та нові можливості лікування.

Причинами ішемічного інсульту стають спазм або тромб, що порушують кровообіг у мозку, а без припливу крові клітини мозку руйнуються або гинуть. Обов’язково запам’ятайте час, коли з’явилися перші ознаки і після приїзду лікарів розкажіть усі подробиці. Важливо якнайшвидше викликати швидку допомогу, якщо людина:

• не може посміхнутисm, куточок рота опущений,
• не може підняти обидві руки одночасно,
• не може розбірливо вимовити своє ім’я.

Своєчасно надана медична допомога дуже важлива та впливає на результат захворювання. Уникнути тяжких наслідків ішемічного інсульту можна, застосувавши невідкладну терапію – тромболізис (ін’єкція ліків, що розчиняє тромб і відновлює кровотік у ураженій ділянці мозку).

Важливо, що цю процедуру необхідно провести в так зване «терапевтичне вікно» — до 4,5 годин з моменту розвитку хвороби, коли мозок ще не зазнав незворотних змін.

За словами невролога Odrex Олега Танєєва, якщо пацієнту вчасно провели тромболітичну терапію, то протягом першої доби можуть зникнути всі прояви інсульту. Якщо ж провести процедуру у терапевтичне вікно не встигли, то далі проводиться симптоматична терапія (методи, спрямовані на відновлення та реабілітацію) – відновлення тиску, температури, цукру крові, усунення електролітних порушень, нормалізація згортання крові, відновлення ритму серця. та реабілітація фізіо-ерготерапевта.