Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Сонце з користю для тіла

Теплі промені дарують задоволення, але при цьому випробують шкіру на міцність. І на кону виявляється найцінніше — краса і здоров’я. Як використовувати плюси та обійти мінуси пляжного сезону?

Консультує Андрій Андрійович Демський, дерматолог-венеролог, лікар вищої категорії

Краса

+

Без сумніву сонце сприяє виробленню ендорфінів — гормонів щастя, що, погодьтеся, прикрашає кожного. До того ж воно сприяє активізації в організмі обмінних процесів і покращує мікроциркуляцію, в тому числі й в шкірі.

Саме сонячні промені причетні до фотостаріння — передчасного в’янення шкіри. Сонце зневоднює покрив, втрачається пружність і еластичність, з’являються глибокі зморшки. Ультрафіолет може зробити ведмежу послугу власникам жирної шкіри: замість цілющого підсушування висипань, закупорюються пори, провокуючи появу запалених елементів.

Треба знати! Надлишок сонця зневоднює волосся, роблячи їх тьмяними та млявими.

Здоров’я

+

Сонячні ванни зменшують кількість холестерину в крові, і сприяють виробленню вітаміну D, який зміцнює кістки, зуби, волосся і нігті, стимулює вироблення в шкірі колагену та еластину.

Необережне ставлення до ультрафіолету часто обертається опіком. Причому, наслідки можуть бути не тільки одномоментні — свербіж і почервоніння, що змінюються лущенням. Набагато небезпечніше віддалені — у вигляді пошкодження генетичного апарату клітин: наприклад, якщо сонячний спектр травмував родимку, вона може переродитися в меланому.

Треба знати! У якості «бонусу» світило нагороджує шкіру пігментними плямами.

Правила безпеки

Тривале перебування на сонці збільшує ризик розвитку трьох онкологічних хвороб шкіри: базаліоми, базальної плоскоклітинної карциноми й найнебезпечнішої — меланоми.

  • Засмагайте до 11.00 і після 16.00.
  • Пийте більше рідини.
  • Користуйтеся сонцезахисним кремом з відповідним для вашої шкіри SPF фактором.
  • Після сонячних ванн наносьте на шкіру зволожувальні засоби.
  • Віддавайте перевагу одягу з натуральних тканин.
  • Якщо ви помітили підозрілі зміни шкіри, зверніться за консультацією до дерматолога.

Треба знати! Медики рекомендують особливо берегти обличчя і зону декольте — на цих ділянках найбільш ніжна шкіра.