Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Тепловий удар, його ознаки та профілактика. Консультує Руслана Вороніна

Літо — сезон відпусток, активного відпочинку на природі та біля моря — часто супроводжується проблемами, пов’язаними зі зневодненням та перегрівом. Як наслідок — виникненням теплового або сонячного удару. Тепловий удар — це загрозливий для життя стан, який виникає внаслідок тривалого впливу високої температури навколишнього середовища, і при якому потовиділення не забезпечує достатнього зниження температури тіла.

Про небезпеку теплового удару, його ознаки та профілактику нам розповіла Руслана Вороніна — керівник служби екстреної медичної допомоги Odrex.

Основні симптоми та ознаки теплового удару:

• висока температура тіла (40°С і вище),
• відсутність потовиділення,
• почервоніння шкіри,
• прискорене дихання,
• підвищення частоти серцевих скорочень,
• виникнення пульсуючого головного болю,
• рідше при тепловому ударі виникають такі симптоми, як: судоми, галюцинації, втрата свідомості.

При перших ознаках теплового удару необхідно якомога швидше перенести потерпілого в прохолодне місце, зняти зайвий одяг, покласти прохолодні компреси на чоло, область грудей, пахову область, кисті рук та ікри. Компреси повинні бути саме прохолодними, але ні в якому разі не крижаними: значний контраст температур може спровокувати судинний колапс. Якщо є можливість, можна здійснювати повторні обтирання водою. Хворому потрібно давати багато пити: негазовану мінеральну воду або очищену воду, можна додати у воду одну чайну ложку солі.

При непритомності потерпілого укладають на бік. До скронь прикладають холодні компреси. При тепловому ударі ні в якому разі не слід давати потерпілому алкоголь, міцний чай або каву — це може погіршити його стан і спровокувати порушення серцевої діяльності.

Профілактика теплового удару полягає у використанні одягу з натуральних матеріалів, регулярному провітрюванні приміщення або установці кондиціонерів. Важливо вживати достатню кількість рідини, виключити великі фізичні навантаження в найспекотніші години, носити легкі головні убори під час перебування на вулиці. Під час роботи в спеку слід щогодини робити короткочасні перерви та обирати відповідний одяг. Крім того, не можна вживати алкоголь і навіть слабкі алкогольні напої. Тепловий удар частіше трапляється у замкненому просторі, тому нагадуємо вам, що не можна залишати дітей або домашніх тварин у зачинених кімнатах та автівках.

Як тільки вам полегшало, відновіть сили, бо повторний тепловий удар може статися в той же день і з більш важкою симптоматикою.

Бажаємо вам здоров’я, гарного відпочинку і нагадуємо, що викликати Швидку допомогу Odrex можна за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора або за номером +38 (048) 752 90 00.