Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Артроскопія гомілковостопного суглоба

Кому показана артроскопія і в чому її переваги?

На частку гомілковостопного суглоба припадає до 21% пошкоджень опорно-рухового апарату. Артроскопія гомілковостопного суглоба – це і діагностична, і лікувальна процедура. Чому травматологи часто рекомендують саме її? Консервативне лікування в багатьох випадках нерезультативне. Більш того, це сучасний щадний метод, який характеризується мінімальним ризиком ускладнень.

До артроскопії гомілковостопного суглоба вдаються в таких випадках:

  • наявність вільних кістково-хрящових тіл у суглобі;
  • відшарування хряща;
  • розсікаючий остеохондрит (відділення фрагмента хряща від прилеглої кістки і його зміщення в порожнину суглоба);
  • біль нез’ясованої етіології;
  • синовіт (запалення синовіальної оболонки суглоба);
  • гемартроз (розрив судин, що супроводжується крововиливом у суглоб);
  • трансхондральні переломи;
  • деформувальний артроз;
  • хондроматоз (формування в порожнині суглоба хрящових утворень);
  • імпінджмент-синдром (защемлення кісткової або м’якотканинної структури між суглобовими поверхнями);
  • запалення гомілковостопного суглоба і його нестабільність унаслідок травми.

Пошкодження гомілковостопного суглоба спричиняє в пацієнта болісні відчуття, йому важко стояти і носити звичайне взуття, порушується хода. Звісно, в таких випадках краще не зволікати і звернутись до кваліфікованих фахівців. Операції артроскопії, що проводяться в Медичному домі Odrex, демонструють відмінні результати, реально покращуючи якість життя пацієнтів.

У наші дні артроскопічний метод став практично універсальним. Від відкритих втручань він вигідно відрізняється малоінвазивністю, тому проходить без післяопераційних ускладнень, таких як запальний процес, нестійкість у суглобі, обмеження рухової функції, больовий синдром і навіть анкілоз – повна нерухомість суглоба.

Лікування гомілковостопного суглоба за допомогою артроскопії проводять так.

Хворому під спеціальною або загальною анестезією роблять 2-3 невеликих проколи в ділянці суглоба. В один із них вводять артроскоп – спеціальний оптичний прилад, який дає можливість травматологу бачити простір усередині суглоба в збільшеному вигляді на моніторі. В інші проколи вводяться необхідні інструменти. Така технологія дає змогу одночасно і виконати якісну діагностику, і вирішити проблему пацієнта.

Після проведення артроскопії в стаціонарі слід перебувати всього 1-2 доби. Рани заживають за кілька днів і не залишають помітних шрамів, а вже через 4-5 тижнів пацієнт може нормально ходити. При цьому ризик випадкового пошкодження тканин під час операції та подальших ускладнень зведений до мінімуму завдяки високій кваліфікації фахівців і сучасному обладнанню.

Гомілковостопний суглоб – найбільш навантажений і найвразливіший суглоб. У середньому за життя людина проходить 170 тис. км. Якщо вага людини становить 60 кг, на стопу припадає навантаження в 240 кг під час кожного кроку. Як бачимо, наша стопа набагато сильніша і витриваліша за сучасні протези. Тому так важливо стежити за здоров’ям стоп і гомілкостопів.

Як проходить процес відновлення після операції?

Як уже було сказано, завдяки перевагам артроскопічного методу, функція суглоба відновлюється приблизно через 5 місяців. Це дуже швидко порівняно з відкритими операціями. Спочатку під час ходьби використовується додаткова опора (милиці або тростина). Лікар обов’язково надає пацієнту необхідну інформацію про те, як правильно навантажувати суглоб, щоб процес реабілітації пройшов якнайшвидше й ефективніше. З цією метою також призначають фізіотерапевтичні процедури та лікувальну фізкультуру, що сприяє поліпшенню кровообігу, підвищенню м’язового тонусу, зняттю набряклості.

Через який час можна повернутись до активних фізичних навантажень?

Дуже часто травма гомілковостопного суглоба, що потребує артроскопічного лікування, спостерігається у спортсменів. Для досягнення хорошого результату операції та відновлення функції суглоба в повному обсязі слід на 2-3 місяці відмовитись від тренувань і присвятити цей час реабілітації, згідно з рекомендованою лікарем індивідуальною програмою. Ця програма включає напруження м’язів, згинання-розгинання суглоба, спуск і підйом сходами, обертальні рухи, заняття на велотренажері.

Чим загрожує несвоєчасне звернення по допомогу при пошкодженнях гомілковостопного суглоба?

Якщо пацієнту вчасно не нададуть необхідної медичної допомоги, ушкодження гомілковостопного суглоба можуть призвести до розвитку серйозних дегенеративно-дистрофічних захворювань, структурних змін суглоба і, як наслідок, – до вираженого больового синдрому та втрати функції кінцівки. Тому краще усувати проблему ще на початковій стадії.

Відгуки